Żaki zdały swój sprawdzian

17-11-2018, 12:32 Podsumowania

APF I zajął pierwsze, a APF II drugie miejsce w swoich grupach rundy jesiennej Ligi Żaków LZPN

Rozgrywki Ligi Żaków w podokręgu Zielona Góra Lubuskiego Związku Piłki Nożnej były podzielone na trzy grupy, a zespoły w każdej z nich rozgrywały serie spotkań w systemie turniejowym.

W Grupie I grała druga reprezentacja Akademii Piłkarskiej Falubaz (rocznik 2011).

- Dla niektórych chłopców był to debiut w zmaganiach ligowych, dlatego było to dla nich przeżycie. A tym bardziej, że rywalizowali z rocznikiem starszym od siebie – mówi trener Sebastian Sołek.

- Jestem zadowolony, ponieważ nasza drużyna realizowała założenia taktyczne, budowała akcje od swojej bramki i często przeważała w meczach. Gra wyglądała bardzo dobrze, jednak czasem brakowało nam wykończenia i nie zawsze przekładało się to na końcowy wynik danego spotkania. Zawsze jednak powtarzałem chłopcom, żeby się nie przejmowali, bo to zaprocentuje w przyszłości – podkreśla trener Sołek.

Poza rozgrywkami ligowymi APF II występował w innym składzie również w tzw. turniejach regionów, gdzie rywalizował z zaprzyjaźnionymi szkółkami z północnej części lubuskiego oraz województwa wielkopolskiego.

W Grupie II Żaka rywalizowała pierwsza reprezentacja APF pod wodzą trenera Łukasza Markowskiego.

- Zawodnicy zrobili duży postęp w treningu. Skupiamy się nie tylko na technice, ale też zaczęliśmy wprowadzać naukę założeń taktycznych, których realizacja naprawdę fajnie wychodzi w meczach i turniejach – mówi Ł. Markowski.

- Bardzo mnie cieszy, że chłopcy myślą na boisku i podejmują właściwe decyzje. Aktualnie przygotowujemy się do turniejów halowych Drzonków Cup oraz Football Pro w Poznaniu. Moje założenie na kolejną rundę i nowy rok jest takie, żeby dobrze zakończyć fazę gry w Lidze Żaków i przejść z powodzeniem do kategorii Orlik – zapowiada trener.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group