Falubaz Cup 2018 wygrywa Zagłębie Lubin

03-12-2018, 18:00 Podsumowania

W wyjątkowo wyrównanym turnieju, w którym losy podium ważyły się dosłownie do ostatnich minut ostatniego spotkania drugiej fazy grupowej, najlepszy okazał się zespół Zagłębia Lubin

12 zespołów zagrało w ostatnią niedzielę na hali WOSiR w Drzonkowie w międzyklubowym turnieju Falubaz Cup dla rocznika 2010. Pod Zieloną Górę zjechały zespoły, z których znaczna część współtworzy czołówkę nieoficjalnego rankingu polskich szkółek piłkarskich i tę jakość przez cały dzień było widać na boisku.

Nie tylko trenerzy Akademii Piłkarskiej Falubaz, ale też prowadzący przyjezdne zespoły i rodzice zawodników podkreślali, że tak silnie obsadzonych zawodów w województwie lubuskim nie pamiętają.

Choć mieliśmy do czynienia z turniejem dla ośmiolatków, to walki, emocji i zwrotów akcji (nie wspominając o spektakularnych bramkach) nie brakowało dosłownie do ostatnich minut.

Pierwszy z naszych zespołów trafił, jak się okazało, do nieco silniejszej grupy. Świetnie zaczęliśmy, bo od wygranych z wrocławskim Parasolem i szczecińską Arkonią. Porażka z Lechem nie przekreślała naszych szans na awans do finałowej Ligi Mistrzów, jednak gol stracony pod koniec meczu z Zagłębiem (1:2) spowodował, że mimo równej liczby punktów, to piłkarze z Lubina awansowali wyżej.

Emocje sięgnęły zenitu w rundzie finałowej. Długo na najlepszej drodze do wygranej był Parasol. Gdy wrocławianie nieco opadli z sił, nieznacznie wyprzedził ich Lech i drugi zespół z Wrocławia – Śląsk.

Niespodziewanie to jednak Zagłębie sięgnęło po puchar Falubaz Cup 2018. Lubinianie przegrali 1:3 ze Śląskiem, wygrali 4:0 z AP Reissa, a w trzeciej kolejce znów ponieśli porażkę – tym razem 2:0 z Pogonią. I gdy nikt już nie brał pod uwagę ich ewentualnego triumfu, Miedziowi niespodziewanie pokonali kluczowych przeciwników – Parasol i Lecha w stosunku 2:1. Szczególnie ostatni mecz turnieju – z Lechem, który tym samym stał się nieoficjalnym finałem, rozgrzał kibiców do czerwoności, a decydujący gol wpadł dopiero w ostatnich minutach.

Ze zmiennym szczęściem w Lidze Europy poradziły sobie nasze zespoły. APF I zaliczyła cztery zwycięstwa i jeden remis, co pozwoliło jej zająć w całym turnieju siódme miejsce przed warszawską Varsovią. Natomiast zespół APF II zamknął stawkę zawodów.

Wszystkim naszym zawodnikom dziękujemy za ambitną walkę i gratulujemy postawienia kolejnego kroku w długiej drodze do piłkarskiej kariery.

Nagrody indywidualne za udział w turnieju otrzymali: Jakub Wyrembak z Parasola - najlepszy bramkarz; Wojciech Bawarczyk z Zagłębia - najlepszy zawodnik turnieju.

 

PIERWSZA FAZA TURNIEJU

Grupa A

1. Parasol Wrocław pkt. 12

2. Lech Poznań 12

3. Zagłębie Lubin 9

4. UKS Akademia Piłkarska Falubaz I 9

5. Arkonia Szczecin 3

6. Miedź Legnica 0

Wyniki APF I: APF I 2:0 Parasol; APF I 2:0 Arkonia; APF I 1:3 Lech; APF I 1:2 Zagłębie; APF I 3:0 Miedź.

Grupa B

1. Śląsk Wrocław 15 pkt.

2. Akademia Piłkarska Reissa 12

3. Pogoń Szczecin 7

4. Varsovia Wawrszawa 7

5. UKS Akademia Piłkarska Falubaz II 3

6. Chrobry Głogów 0

Wyniki APF II: APF II 0:5 Pogoń; APF II 1:0 Chrobry; APF II 1:4 APR; APF II 1:5 Varsovia; APF II 2:3 Śląsk.

 

DRUGA FAZA TURNIEJU

Liga Mistrzów

1. Zagłębie Lubin 9 pkt.

2. Parasol Wrocław 9

3. Lech Poznań 7

4. Pogoń Szczecin 7

5. Śląsk Wrocław 7

6. Akademia Piłkarska Reissa 4

Liga Europy

1. UKS Akademia Piłkarska Falubaz I 13 pkt.

2. Varsovia Warszawa 12

3. Arkonia Szczecin 9

4. Chrobry Głogów 6

5. Miedź Legnica 4

6. UKS Akademia Piłkarska Falubaz II 0

Wyniki APF I: APF I 2:0 APF II; APF I 2:0 Chrobry; APF I 2:2 Miedź; APF I 1:0 Arkonia; APF I 1:0 Varsovia.

Wyniki APF I: APF II 0:2 APF I; APF II 1:3 Miedź; APF II 1:2 Arkonia; APF II 0:2 Varsovia; APF II 0:5 Chrobry.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group