Przyjaźń z boiska - sport w wakacje

25-06-2019, 13:09 Porady dla dziecka i rodzica

Lato to wspaniały czas na rozwijanie przyjaźni i znajdywanie wspólnych pasji. Dla wielu dorosłych jednymi z najlepszych momentów dzieciństwa, były wyjścia z mieszkającymi nieopodal znajomymi na boisko. Idealna pogoda do uprawiania sportu i czas wolny od nauki sprzyjają całodniowym rozgrywkom z kolegami.  Jakie są największe zalety budowania przyjaźni poprzez sport?

1. Utrzymywanie znajomości w czasie wakacji 

Wiele dzieci widuje swoich znajomych jedynie podczas roku szkolnego, w momencie rozpoczęcia wakacji potrafią często nie utrzymywać kontaktu przez całe 2 miesiące. To ważne aby wiedziały co się u nich dzieje, ponieważ wpływa to na ich poczucie przynależności. Rodzice powinni zadbać o to aby ich dzieci chodziły na zajęcia piłki nożnej czy też basenu, w towarzystwie swoich kolegów ze szkoły. 

2. Mądre gospodarowanie czasu 

Coraz częściej dzieci utrzymują ze sobą kontakt za pomocą drogi elektronicznej. Z jednej strony musimy doceniać rozwijającą się kulturę i nowe sposoby komunikacji, jednak przy tym wszystkim nie zapominajmy o spędzaniu czasu na dworze. Poprzez wspólną grę na boisku, dzieci będą bardziej zmotywowane do czynnej aktywności fizycznej, co na pewno w sposób pozytywny przełoży się na ich zdrowie. 

3. Przyjaźnie na lata

Czasami sport staje się nie tylko formą spędzania wolnego czasu, ale pełnoprawną pasją. Dzieje się tak w szczególności wtedy, kiedy dzielimy ją ze swoimi przyjaciółmi. To oni motywują nas do rozwoju i dają poczucie satysfakcji z gry. W ramach naszej akcji „Trenuj 5 razy w tygodniu” zachęcamy do aktywnego spędzenia wakacji i życzymy nowych, niezapomnianych znajomości z boiska!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group