Jak przekonać dziecko do uprawiania sportu?

21-05-2019, 16:02 10% dzieci na świecie choruje na otyłość - podaje Światowa Organizacja Zdrowia. Te niepokojące wyniki badań potwierdzają, że bez sportu nie da się utrzymać równowagi psychofizycznej. Ale w jaki sposób przekonać pociechy do tego, że aktywność ruchowa będzie dla nich atrakcyjna?

Wpływ ruchu na pracę mózgu u dzieci

16-05-2019, 15:00 Korzyści z uprawiania sportu są znane nam głównie w kontekście rozwoju fizycznego. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, że aktywność ruchowa korzystnie wpływa na koncentrację i poprawne funkcjonowanie mózgu, zwłaszcza u młodego sportowca.

Prozdrowotność treningu w deszczu

14-05-2019, 13:58 Częstym błędnym twierdzeniem, jest zakładanie, że przebywanie w deszczu prowadzi do chorób. Prawda jest taka, że pogoda obfita w opady może poprawić odporność sportowca, dlatego nie warto rezygnować ze sportu w takowe dni. Piłka nożna w deszczu może być świetną rozrywką, która na dodatek zadziała pozytywnie na kondycje młodego piłkarza.

Piłkarska forma jest najważniejsza!

07-05-2019, 14:25 Długi weekend majowy już za nami! Siły zregenerowane, głowa zresesetowana, więc pora wrócić do aktywności fizycznej na pełnych obrotach. Poznaj nasze porady dotyczące odpowiedniej jakości treningów piłkarskich dla Twojego dziecka.

Jaki powinien być kapitan drużyny?

15-04-2019, 15:32 Kapitan musi być wojownikiem, który potrafi dać z siebie maksimum. Taka osoba ma autorytet, potrafi poderwać drużynę i przechylić szalę zwycięstwa na jej korzyść. Poznaj 4 cechy doskonałego kapitana drużyny i przekonaj się czy Twoje dziecko, ma predyspozycje do pełnienia tej roli w zespole.
Projekt i wykonanie: cogitech group