Przygotuj się na jesień.

08-10-2018, 15:16 Porady dla dziecka i rodzica

Bądź gotowy na wszystko! 

Coraz częściej możemy zaobserwować oznaki, że jesień na stałe zadomowiła się w naszym kraju. Krótsze dni, spadek temperatury i opady deszczu nie są to idealne warunki do grania w piłkę. Nie należy jednak zaprzestawać treningów ze względu na złą aurę. Odpowiedni ubiór i przygotowanie, to klucz do tego, aby czerpać radość z gry. 

Zimno nam nie straszne! 

Największym przeciwnikiem, który podpowiada nam, aby zostać  w domu i opuścić trening z drużyną jest mróz. Boimy się o nasze pociechy, dlatego często zapobiegawczo wolimy nie ryzykować ich zdrowiem, nakłaniając by spędziły czas w domowym zaciszu.. Nie jest to jednak idealne rozwiązanie, zwłaszcza, że często młody adept bardzo chce uczestniczyć z kolegami we wspólnej zabawie i taki zakaz może skończyć się buntem. Patrząc pod kontem zdrowotnym, aktywność fizyczna w mniej sprzyjających warunkach może nieść za sobą pozytywne aspekty i hartować zarówno ciało jak i charakter. Oczywiście, jeżeli jesteśmy odpowiednio do niej przygotowani. 

Trzymaj poziom! 

Tutaj kluczem jest zadbanie o temperaturę ciała, w tym celu dobrze jest uzbroić się w odzież termiczną, która zadba o nasz komfort i ochronę. Ważne abyśmy chronili kończyny i głowę, dlatego długie getry, rękawiczki i czapka to obowiązek. Drugim wrogiem, który hamuje nas przed boiskowym szaleństwem jest deszcz. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem będzie kurtka przeciwdeszczowa.  

Padłeś, powstań! 

Podczas jesienno-zimowej pory boisko piłkarskie na pewno zmienia swoją specyfikację. Opady deszczu i niskie temperatury mogą spowodować, że boisko będzie grząskie i ślisko. Z czego mogą pojawić się problemy z równowagą i koordynacją, które w konsekwencji mogą prowadzić do kontuzji. Bardzo ważnym w tym czasie jest, aby zakładać na trening odpowiednie obuwie. Korki typu TURF zapewnią nam wygodę i bezpieczeństwo podczas gry. 

 

Aby być w pełni gotowym przed nadchodzącymi warunkami zapraszamy do naszego sklepu footballpro.pl


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group