Pożegnaj się z kontuzją!

17-01-2020, 11:01 Porady dla dziecka i rodzica

Wspólnie robimy wszystko, aby Twoje dziecko nie doświadczyło kontuzji – Ty zapewniasz mu strój sportowy i wygodne buty, a nasi trenerzy pilnują przeprowadzenia dokładnej rozgrzewki i dochowania wszelkich szczegółów technicznych podczas treningu. Musimy jednak pamiętać, że kontuzje kolan, skręcone kostki, naciągnięte ścięgna, a także stłuczenia, to nieodzowny element kariery sportowej. Ważniejszy od kontuzji jest tylko powrót do gry! Tylko jak zrobić to sprawnie i bezboleśnie?

Zupełnie bez bólu się nie uda, ale można go zminimalizować – zarówno ten fizyczny, jak i psychiczny. Rehabilitacja, często kojarzy się z konkretnym uszczupleniem portfela oraz trudem związanym z poszukiwaniami kompetentnego specjalisty… Spokojnie! Kiedy Twoje dziecko na skutek kontuzji będzie musiało zrezygnować z części treningów, może czuć się wyalienowane, odsunięte od pasji, a nawet zdołowane. Pozwól mu na to. Nie umniejszaj jego emocji, tylko wykorzystaj je, jako motywację do skrupulatnej rehabilitacji.

Czy w takiej sytuacji pozostaje tylko regularnie ćwiczyć i czekać? Na szczęście nie! Odpowiednio dobrana dieta może zdziałać cuda i w tym przypadku. Przy leczeniu kontuzji, warto wybrać dietę przeciwzapalną, która będzie wspierała procesy regeneracyjne organizmu. Należy wystrzegać się produktów wysoko przetworzonych i bogatych w cukier, za to świetnie sprawdzą się antyoksydanty zawarte w warzywach i owocach oraz kwasy omega-3 zawarte w rybach. Będą wspomagać tworzenie kolagenu, który buduje chrząstkę i wspomaga regenerację tkanki łącznej, od której zależy stan stawów i ścięgien. Jednocześnie – nie zapomnij o białku!

Kontuzji, jak ognia, należy unikać. Lecz kiedy już do niej dojdzie, korzystaj ze wszelkich możliwości wsparcia, oferowanych przez Akademię i pilnuj systematyczności oraz dokładności we wszelkich działaniach regenerujących. Dzięki temu, młody zawodnik na pewno wkrótce wróci do gry. Do zobaczenia na boisku!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group