Podokręg Nowa Sól: Żak deklasuje, Orlik również na podium

06-11-2018, 15:26 Podsumowania

Podsumowujemy występy naszych zawodników w podokręgu Nowa Sól. W tym rejonie Akademia Piłkarska Falubaz rywalizowała na poziomie Żaków i Orlików. Choć do gry wystawiliśmy nasze trzecie zespoły, to oba uzyskały awans do wiosennych grup mistrzowskich. Co więcej, w Żaku zdeklasowaliśmy przeciwników

67 z 72 możliwych do zdobycia punktów, 136 bramek strzelonych i tylko 10 straconych – to wynik trzeciego zespołu Akademii Piłkarskiej Falubaz, który rywalizował w lidze Żaków w podokręgu Nowa Sól i w zasadzie zdeklasował konkurencję.

- W naszym składzie grali głównie zawodnicy z roczników 2010 i 2011, ale często też młodsi z 2012, których tym bardziej warto pochwalić, bo w pojedynkach z przeciwnikami starszymi radzili sobie równie dobrze  – mówi prezes APF Damian Stopa.

Wiosną APF III zagra w Grupie Mistrzowskiej.

W tym samym podokręgu grał też trzeci zespół poziomu Orlik. W rozgrywkach tych nie było rewanżów, więc część z meczów zagraliśmy tylko na wyjeździe. Końcowy rezultat to 15 punktów zdobytych w siedmiu meczach, a więc miejsce na podium zajęte ex aequo z nowosolską Arką i za bytomską Odrą.

- Chłopcy trenują ze sobą dopiero około trzy miesiące, dlatego uważam, że osiągnęli naprawdę dobry wynik w rozgrywkach. Robią systematyczne postępy i na wiosnę w Grupie Mistrzowskiej będą grali jeszcze lepiej – zapowiada prezes D. Stopa.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group