Jeszcze tu wrócimy

09-04-2018, 19:51 Podsumowania

Akademia Piłkarska Falubaz i jej rozgrywki Wielkopolsko-Lubuskiej Ligi Piłkarskiej zaliczyły swój pierwszy raz na obiektach Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście

Blisko 350 młodych adeptów piłki nożnej (w tym również dziewczynki) zjechało w sobotę 7 kwietnia na pierwszą płytę kompleksu sportowego Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście. Był to pierwszy tej wiosny turniej cyklu Wielkopolsko-Lubuska Liga Piłkarska, czyli wewnętrznych rozgrywek Akademii Piłkarskiej Falubaz – największej w lubuskim szkółki piłkarskiej, która na ponad 20 lokalizacjach w duchu sportu wychowuje niemal 1300 zawodników.

Piłkarze z takich miejscowości jak np. Zielona Góra, Szprotawa, Nowa Sól, Krosno Odrzańskie, Kożuchów, Sulechów czy Świebodzin jak zawsze podczas WLLP grali podzieleni na roczniki od najstarszego 2005-06, przez: 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 oraz najmłodsi, czyli piłkarze urodzeni w latach 2012-14.

Liczbę bramek, uśmiechów i okrzyków zadowolonych sportowców nie sposób podliczyć, a to oznacza, że impreza wypadła zgodnie z planem. Ideą wewnętrznych turniejów APF jest w pierwszej kolejności zabawa i integracja członków szkółki, natomiast same wyniki poszczególnych meczów są tu sprawą drugorzędną.

Wszystko udało się też dlatego, że Akademia miała okazję gościć na naprawdę imponującym obiekcie. - Babimost to niewielka miejscowość, a może się pochwalić rewelacyjnym Centrum. Wrażenie robi mieszcząca pomieszczenia biurowe i szatanie kryta trybuna wraz z pierwszą płytą boiska, ale to nie koniec, bo kompleks uzupełniają: hala widowiskowa, restauracja, boiska wielofunkcyjne i kolejne boiska piłkarskie. Świetne miejsce, w którym byliśmy po raz pierwszy, ale myślę, że nie ostatni – podkreśla menadżer APF Damian Stopa. - Za zaproszenie oraz kibicowanie naszym zawodnikom gorąco dziękuję Pani Sławomirze Stoll-Scheer, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji oraz Burmistrzowi Babimostu Panu Bernardowi Radnemu – dodaje D. Stopa.

Warto dodać, że każdy z uczestników imprezy wrócił do domu ze słodkim poczęstunkiem, ale też z zestawem kolekcjonerskich kart piłkarskich.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group