Falubaz tuż za Wrocławiem

16-12-2018, 15:04 Turnieje

Akademia Piłkarska Falubaz zajęła trzecie miejsce podczas turnieju o puchar Lubuszanka Falubaz Toyota Cup. Przed nami uplasowały się dwie drużyny z Wrocławia - Śląsk i Parasol

 

 

W sobotę 15 grudnia rozegraliśmy w Czerwieńsku ostatni już tegoroczny turniej - Lubuszanka Falubaz Toyota Cup dla rocznika 2008. 
Zespół Akademii Piłkarskiej Falubaz w pierwszej fazie turnieju wygrał wszystkie trzy mecze, w tym ze Śląskiem Wrocław, który jest w tym roczniku jedną z najlepszych drużyn w kraju. Nasi zawodnicy zaczęli słabiej i musieli gonić rywali, ale w doskonałym stylu, dzięki mocnemu pressingowi już na połowie boiska i coraz skuteczniejszej grze z przodu wyciągnęli wynik z 0:2 na 3:2. 

 


 

W rundzie drugiej - Lidze Mistrzów, na początek pokonaliśmy po równie emocjonującym meczu Pogoń Szczecin 4:3. Dalej niestety skutecznie zrewanżowali nam się zawodnicy Śląska. W meczu ostatnim, który okazał się takim małym finałem o miejsce drugie, minimalnie ulegliśmy też Parasolowi Wrocław (3:4), dlatego na koniec APF otrzymał puchar za miejsce trzecie, Parasol był drugi, a turniej wygrał Śląsk niepokonany w fazie finałowej.
 

Naszym zawodnikom gratulujemy walki do samego końca i naprawdę wyrównanej gry z renomowanymi zespołami. 

- Kolejna okazja do rywalizacji z silnymi przeciwnikami pokazała, że coraz częściej potrafimy grać na równi z uznanymi szkółkami i akademiami, że podnosimy swoją jakość gry i choć na co dzień w województwie lubuskim próżno szukać takich rywali, to stawiamy kolejne kroki w piłkarskim rozwoju. Jestem dumny z postawy moich chłopaków - chwali trener zespołu Radosław Salwa.

Wyniki:

RUNDA PIERWSZA

Grupa A

1. APF 9 pkt.
2. Śląsk Wrocław 6
3. United Berlin 3
4. Miedź Legnica 3

APF - Miedź 5:1
APF - United 10:2
APF - Śląsk 3:2 

Grupa B

1. Parasol Wrocław 9 pkt.
2. Pogoń Szczecin 6
3. FA Leszno 3
4. Warta Poznań 0

RUNDA DRUGA

Liga Mistrzów

1. Śląsk 9 pkt.
2. Parasol 4
3. APF 3
4. Pogoń 1

APF - Pogoń 4:3
APF - Śląsk 0:3
APF - Parasol 3:4

Liga Europy

1. Warta 9 pkt.
2. United 6
3. FA Leszno 3
4. Miedź 0

Nagrody indywidualne otrzymali zawodnicy Śląska Wrocław: Jakub Kucharski - zawodnik z pola i Kacper Kozioł - bramkarz.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group