APF zaprasza na Falubaz Cup 2019!

25-11-2019, 15:22 Turnieje

Za kilka dni rozpocznie się największy w województwie i jeden z większych w Polsce halowych turniejów piłkarskich dla dzieci, który organizuje Uczniowski Klub Sportowy Akademia Piłkarska Falubaz. Przed nami w pierwszej kolejności dwa pełne dni na hali WOSiR w Drzonkowie, a następnie międzyklubowy, świetnie obsadzony turniej w Czerwieńsku

Falubaz Cup 2019 to turniej piłki nożnej o randze jednej z największych w Polsce, a na pewno największej tego typu imprezie w województwie lubuskim.

- W każdej edycji bierze udział kilkaset dzieci już od czwartego roku życia, grających na co dzień na terenie Ziemi Lubuskiej w ponad 20 lokalizacjach, jak np.: Zielona Góra, Nowa Sól, Gubin, Krosno Odrzańskie, Sulechów, Świebodzin, Żagań, Szprotawa czy Nowe Miasteczko. Tegoroczne rozgrywki odbędą się w Zielonej Górze i Czerwieńsku. W tym roku przewidywana liczba uczestników (łącznie rodzicami, kibicami) wydarzenia to nawet ok. 4000 osób! - zapowiada Damian Stopa, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Akademia Piłkarska Falubaz.

W sportowych zmaganiach weźmie udział kilkadziesiąt drużyn. Młodzi sportowcy w różnych kategoriach wiekowych powalczą o medale, puchary i miejsca na podium. Na małych adeptów piłki nożnej czeka duża dawka sportowych emocji i zdrowej rywalizacji.

Na wszystkich uczestników, ich rodziny i przybyłych gości czekają także dodatkowe atrakcje, w tym przede wszystkim licytacje gadżetów i koszulek piłkarskich od reprezentantów Polski oraz występy taneczne, pokaz freestyle football, gry i zabawy, konkursy z upominkami.

- Mikołajkowy turniej Falubaz Cup to nie tylko niezwykłe emocje, sportowa rywalizacja i głośny doping kibiców. Tak jak i w poprzednich latach w trakcie trwania rozgrywek prowadzona będzie sprzedaż cegiełek oraz kalendarzy, z których dochód zostanie przekazany na leczenie osoby, której pomaga Fundacja Piotra Reissa – podkreśla D. Stopa.

W tym roku zebrane pieniądze trafią do rodziny Dominiki Zabłotnej. Dziewczynka urodziła się w 22. tygodniu ciąży ważąc zaledwie 490 gramów i mierząc 25 cm. Podczas siedmiu miesięcy spędzonych w zielonogórskim szpitalu przeszła pięć ratujących życie operacji brzusznych, dwa zabiegi oczu, wylewy dokomorowe 2. i 3. stopnia, sepsę i zatrzymanie krążenia. Dziś, po ponad roku Dominika w dalszym ciągu zmaga się z następstwami wcześniactwa. Ma retinopatię wcześniaczą, zespół jelita krótkiego i dysplazję oskrzelowo-płucną. Potrzebuje wciąż wspomagania tlenowego i jest karmiona przez sondę. Dziewczynka cały czas musi być pod opieką lekarzy, konieczne są turnusy rehabilitacyjne i nauki jedzenia, dlatego rodzina najbardziej potrzebuje funduszy na częste podróże i wizyty u specjalistów.

Falubaz Cup 2019 zaczyna się w sobotę 30 listopada na hali tenisowej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Z. Majewskiego w Drzonkowie pod Zieloną Górą (ul. Olimpijska 20). Rywalizacja wewnętrzna pomiędzy drużynami z poszczególnych lokalizacji zakończy się na drugi dzień, czyli w niedzielę 1 grudnia.

Pierwszy gwizdek w sobotę usłyszymy o godzinie 9.00, a do gry ruszy rocznik 2014/15. O godz. 13.45 rywalizować zacznie rocznik 2013, a kolejny – 2009 o godzinie 17.40. Zakończenie zaplanowane jest na 19.40.

W niedzielę będzie podobnie. Start dla rocznika 2012 to godz. 9.10. O 13.30 zacznie się turniej dla rocznika 2011, a o 17.40 dla 2010.

Finał tegorocznej edycji FC odbędzie się natomiast w sobotę 14 grudnia na hali sportowej „Lubuszanka” w Czerwieńsku (ul. Zielonogórska 43) i tradycyjnie będzie miał formę turnieju międzyklubowego. O puchar powalczą zawodnicy z rocznika 2009, a w stawce obok APF są takie zespoły jak Śląsk Wrocław, Stilon Gorzów Wielkopolski, Lech Poznań i Zagłębie Lubin.

Wstęp na wszystkie turnieje jest wolny.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group