Dziękujemy za 2017 rok!

28-12-2017, 23:38 Podsumowania

Utrzymanie wzrostowej tendencji w liczbie członków Akademii, organizacja nowych turniejów, owocna współpraca z partnerami biznesowymi i oczywiście ciągły wzrost wartości sportowej naszych piłkarzy – tak w telegraficznym skrócie można podsumować minione 12 miesięcy. A co jeszcze się wydarzyło w 2017 roku?

 

- Jeśli chodzi o województwo lubuskie można powiedzieć, że pomału odjeżdżamy konkurencji. Szczególnie widać to w naszych czołowych reprezentacjach. Drużyny wykonały postęp, wygrywają z zespołami, z którymi wcześniej nie zawsze potrafiły, a i z rywalami spoza lubuskiego radzimy sobie coraz lepiej, często także pokonując ich na arenach różnych międzyklubowych wydarzeń. A to dowodzi odpowiedniej pracy trenerów Akademii Piłkarskiej Falubaz – ocenia Damian Stopa, koordynator APF. - Oczywiście nie osiadamy na laurach i nie mówimy, że cel został osiągnięty. Weryfikacja i odpowiedzi na wiele pytań przyjdą w tym momencie, gdy w przyszłości będziemy mogli już sprawdzić, ilu piłkarzy w profesjonalnym futbolu (i na jakim jego poziomie) uczyło się piłki nożnej w naszych barwach – dodaje koordynator.

Pozostając póki co w teraźniejszości, a w zasadzie w nieodległej przeszłości, śmiało można powiedzieć, że za nami świetny rok.

APF kontynuowała organizację Wielkopolsko-Lubuskiej Ligi Piłkarskiej, która gościła w wielu miejscach województwa, jak np. w Mostkach, na obiekcie dawnej Formacji Port 2000. Jest możliwe, że właśnie rozgrywki dzieci z naszej Akademii były ostatnią piłkarską imprezą do jakiej doszło na tym stadionie.

W maju, na stadionie Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Soli przeprowadziliśmy międzynarodowy turniej w ramach współpracy z niemieckim klubem SV Wacker 09 Cottbus – Ströbitz. Na imprezę pozyskaliśmy pieniądze składając wniosek do Euroregionu i już dziś możemy powiedzieć, że w 2018 roku z powodzeniem zrobimy to po raz drugi. - Klub piłkarski, który pisze wnioski i sięga po środki europejskie, to ewenement. Natomiast co do stadionu LO, to nawiązanie współpracy ze szkołą również było kluczowym momentem tego roku, a szczególnie w kontekście szkolenia w Nowej Soli. W planie jest, aby po sąsiedzku na sztucznym boisku szkoły podstawowej zamontować balon, który umożliwi całoroczne korzystanie z murawy Orlika – zapowiada D. Stopa.

Podwaliny pod powstanie balonu nie tylko w Nowej Soli, ale również w Zielonej Górze, zostały już podłożone.

APF nie zatrzymuje się jeśli chodzi o temat podstawowy, czyli trening piłkarzy. W tym roku pojawił się nowy element szkolenia jakim są założenia programu „Indywidualne Fundamenty Gry”. - Przyniesie to wiele korzyści samym zawodnikom i ich rodzicom. Jest to system oparty o doświadczenia portugalskich trenerów, np. z Benfici Lizbona. Myślę, że to przełomowy krok, sprawa, na którą będziemy kłaść duży nacisk – zapowiada koordynator.

W ramach oferty szkoleniowej dołożyliśmy również do zajęć możliwość trenowania z trenerami fitness z klubu Maxfit w Zielonej Górze, a podobnym elementem będą zajęcia z trenerami boksu i kick boxingu. Wszystko po to, aby dbać o ogólną sprawność naszych zawodników i zawodniczek, co nie jest standardem w innych klubach.

Jeśli zaś chodzi o naszych trenerów, których liczba też rośnie, to oni także przechodzą dodatkowe kursy i poprawiają kwalifikacje. W tym roku grupa trenerów z APF brała udział nie tylko w kursokonferencjach, ale też była na stażu w Hercie Berlin.

W całym województwie kontynuowaliśmy projekt Sportowe Przedszkola „Falubaziaki” skierowany do dzieci od 3. do 6. roku życia. Wyjeżdżaliśmy zimą i latem na obozy treningowe, np. do profesjonalnie przygotowanego ośrodka w Dolsku.

Jak co roku w grudniu przeprowadziliśmy cykl (w 2017 r. rekordowy) imprez pod hasłem Falubaz Cup. W Drzonkowie graliśmy w wewnętrznym turnieju przez trzy dni, a czwartego pierwszy raz zorganizowaliśmy rywalizację międzyklubową, gdzie udział wzięło aż 12 zespołów, jak np. Zagłębie Lubin i Pogoń Szczecin. Tydzień później, tradycyjnie w Czerwieńsku, rozegraliśmy kolejną Lubuszankę Toyotę Falubaz Cup, gdzie znów gościliśmy czołowych piłkarzy z Polski, np. ze Śląska Wrocław. Imprezę Falubaz Cup poznano również w Nowej Soli i Wolsztynie.

- Marka APF rośnie i nie ma przypadku, że rodzice wybierają nas. Widać to po zainteresowaniu w mediach, po naszym fanpage’u na Facebooku i liczbie członków Akademii, która dziś sięga ok. 1300 dzieci. Przybywa też lokalizacji – w 2017 nową otwieraliśmy na osiedlu Pomorskim w Zielonej Górze. Nasi stali partnerzy są zadowoleni z współpracy z nami, pojawiają się też nowi. Dla przykłady wymieńmy tylko firmy jak PBO czy PGNiG oraz Toyotę, w ramach współpracy z którą możemy korzystać obecnie już z dwóch samochodów – podsumowuje D. Stopa.

 

Z okazji zbliżającego się Nowego Roku,

w imieniu całej załogi Akademii Piłkarskiej Falubaz

życzymy Wam dużo zdrowia, szczęścia,

radości z małych rzeczy, uśmiechu na każdy dzień

i spełnienia najskrytszych marzeń.

Dziękujemy za kolejny wspólny rok

i już nie możemy się doczekać nowych wyzwań,

które przyniesie nam 2018 rok!

Dziękujemy, że jesteście z nami!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48502741749 zapisy@akademiafalubaz.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ FALUBAZ". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ FALUBAZ"