Sposoby na wysokie temperatury

10-08-2018, 09:28 Porady dla dziecka i rodzica

Przez Polskę przechodzi obecnie fala wysokich temperatur. Wbrew opinii jest to sytuacja niebezpieczna, a zwłaszcza dla organizmu młodego adepta futbolu. Nie jest on dostosowany do takich codziennych upałów. Jest na to kilka sposobów, które stosując na bieżącą spowodujemy zmniejszenie dolegliwości związanych z pogodą, np. podczas treningów, czy zawodów.

Ochrona zdrowia młodego piłkarza jest zadaniem priorytetowym dla jego rodziców. Zwłaszcza na większy stopień narażenia na udar słoneczny, czy też przegrzanie podczas tak wysokich temperatur na zewnątrz. Brak cienia i chłodnego miejsca na boisku piłkarskim jest spowodowany brakiem zadaszenia, co powoduje większe narażenie na działanie promieni słonecznych. Od tego już tylko jeden krok do problemów ze skórą. Dlatego ważnym jest, aby smarować się kremem nawilżającym, który posiada minerały bogate w cynk.

Należy również chronić okolice głowy, które są bardzo wrażliwe i od których zazwyczaj zaczyna się udar słoneczny. Dlatego należy pamiętać o noszeniu czapki na treningi, która ochroni przed nadmiernym przegrzaniem. Z kolei strój, który powinien mieć założony młody piłkarz powinien być przewiewny, termoaktywny, a także nieprzylegający do ciała.

Odpowiednie nawodnienie organizmu w tak ciepłe dni to podstawa. W przeciwnym razie można doprowadzić do poważnego osłabienia organizmu, a nasze ciało będzie odmawiać posłuszeństwa na treningu. Unikać trzeba napojów ciepłych, np. herbaty, czy napojów gazowanych jak cola. Na treningu, czy też zawodach młody zawodnik powinien mieć ze sobą obowiązkowo izotonik, czy wodę niegazowaną. Naturalny izotonik można w bardzo prosty sposób przygotować samemu. Wystarczy połączyć ze sobą wodę, cytrynę, miód i dodać np. listki mięty na koniec. Każdy człowiek uprawiający sport powinien spożywać minimum 2 litry wody dziennie. Dlatego podczas tak gorących temperatur należy uważać, aby nie zaszkodzić swojemu organizmowi. Stosując przytoczone wcześniej rady można być spokojnym, że do tego nie dojdzie.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group