Jakie korzyści płyną z regularnego uprawiania sportu?

03-07-2019, 11:27 Porady dla dziecka i rodzica

Wiele osób traktuje sport jedynie jako dodatek do codziennego życia. Sport w wakacje i wyjścia ze znajomymi na piłkę nożną to dla nich tylko jednorazowa forma spędzenia czasu. Aktywność fizyczna wspaniale rozwija nasz organizm, rezygnacja z niej to wielka strata. Dlaczego więc warto trenować regularnie?

Najważniejszą wartością dla większości ludzi jest zdrowie. Sport jest świetnym zabepzieczniem dla naszego organizmu, a wszczególności dla serca. Wysiłek zwiększa nasze tętno co przyspiesza bicie mięśnia sercowego. Wzmożona praca zmusza go do szybkiego przystosowania się przez co zostaje wzmocniony. Jest to ważne w kontekście profilaktyki chorób układu krwionośnego, zmniejsza prawdopodobieństwo udaru czy zawału. 

Poprawa ogólnego samopoczucia jest kolejnym pożadanym efektem aktywności fizycznej. Wysiłek ruchowy długoterminowo redukuje hormon stresu - kortyzol, a podczas samego treningu zwiększa poziom serotoniny w organizmie, która odpowiada za nasze szczęście. Sport jest skuteczną pomocą dla ludzo borykających się np. z depresją.

Rozwój naszej pewności siebie i konsekwentnego zachowania jest ostatnim pozytywnym elementem uprawiania sportu. Kiedy chodzimy na treningi 4-5 dni w tygodniu musimy odpowiednio ułożyć nasz dzień i poświęcić na niego odpowiednią ilość czasu. To z kolei przełoży się na inne aspekty naszego życia i nauczy nas konsekwentnego wykonywania zadań. Zmiany, które z czasem zaczniemy zauważać w naszej sylwetce będą dodatkową motywacją i czynnikiem stabilizującym relację umysł-ciało.

Jeśli chcesz zapisać swoje dziecko na treningi piłki nożnej to odwiedź naszą stronę www.akademiafalubaz.pl Duża ilość oferowanych lokalizacji na pewno ułatwi utrzymanie regularności treningów!

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group