Wskazówki dla rodzica jak wspierać dziecko w uprawianiu sportu

09-09-2019, 13:47 Porady dla dziecka i rodzica

Akademia Piłkarska Falubaz przygotowała dla was kilka porad jak zachęcić dziecko do sportu i przygotować mentalnie do rywalizacji.

Zapisz się na zapoznawcze treningi i odbierz piłkę!

1. Bądź wzorem dla dziecka

Wielu rodziców oczekuje od swoich pociech aktywności fizycznej. Zapominają jednak, że to nikt inny jak oni, są ich największymi autorytetami. Jeśli sami nie kultywują w domu zbilansowanej diety i regularnego ruchu, ciężko wymagać od dziecka innych nawyków. Jeśli chcesz zachęcić młodego człowieka do uprawiania sportu podstawą będzie pokazanie mu własnego wysiłku. Pójdźcie razem na spacer albo pobiegać, zamiast fast fooda zjedzcie na obiad coś zdrowszego. Takie podejście przyczyni się do stworzenia pożytecznego wzorca.

2. Rozmawiaj z dzieckiem o sporcie

Zadaniem rodzica jest sprawienie aby młody sportowiec czuł naturalną chęć uczęszczania na treningi. Dlatego nie traktuj aktywności fizycznej jako kolejnego wypełniacza grafiku swojego dziecka, rozmawiaj z nim o tym co lubi w danej dyscyplinie i kiedy czuje się spełniony. Wtedy sport może stać się dla niego czymś więcej niż tylko ciekawostką.

3. Chwal dziecko i świętuj wraz z nim sukcesy

Akceptacja otoczenia i samorealizacja to fundamentalne potrzeby człowieka. Tym bardziej osobiście podchodzą do nich dzieci, które dopiero budują swoją tożsamość. To bardzo ważne aby okazać im uwagę i chwalić za osiągnięcia. Nie muszą to być wielkie sukcesy, wystarczy, że zabierzesz dziecko na jego ulubioną przekąskę po meczu, w którym się wykazał. Takie małe nagrody będą zachęcały go do dalszej gry i sprawią, że będzie się niecierpliwił na kolejny trening. Bardzo ważne jest abyś nie krytykował dziecka po słabszej grze, tylko wspierał w gorszym okresie.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group