Jaki jest odpowiedni strój do treningów na dworze?

05-04-2019, 08:46 Porady dla dziecka i rodzica

Rozpoczął się kwiecień, a my przenieśliśmy się z hali na boiska. Trenowanie na świeżym powietrzu bowiem pozytywnie wpływa na nasz organizm, szczególnie na tych najmłodszych. Dzieci uwielbiają grać na orlikach. Szczególnie, gdy jest 20 stopni lub więcej, a do tego lekki wiaterek. Jednak, co zrobić, kiedy temperatura, tak jak wiosną, jest jeszcze niestabilna i często się waha? Jak odpowiednio przygotować  swoją pociechę do ćwiczeń na dworze?

Mówi się, że podobno nie ma złej pogody dla sportowca, jest tylko zły ubiór. I coś w tym powiedzeniu jest. Jeśli dzieci mają odpowiednie nastawienie, to z reguły nic im nie przeszkadza. Pogoda, temperatura nie dla nich najmniejszego znaczenia. Liczy się tylko frajda z wykonywanych zadań.

Za każdym razem jednak rodzic musi zadbać o prawidłowy strój swojej pociechy, tak aby był on dostosowany do panujących właśnie warunków. Natomiast bardzo często opiekunowie popełniają jeden poważny błąd. Kierują się oni bowiem własnym odczuciem temperatury, zapominając tym samym, że młodzi zawodnicy są w ciągłym ruchu.

Oto kilka przydatnych elementów piłkarskiej garderoby, które w kwietniową pogodę przydadzą się Twojemu dziecku:

1. Odzież termoaktywna

Doskonale sprawdza się podczas treningów w chłodne dni. Wykonana jest głownie z poliestru, a to umożliwia odprowadzanie potu na zewnątrz ciała. Jest lekka oraz komfortowa i dzięki temu nie przeszkadza zawodnikom w zajęciach.

2. Rękawiczki i czapka

Rękawiczki to świetna ochrona dłoni  przed chłodem, który w kwietniu daje się jeszcze nam we znaki. Natomiast czapka zminimalizuje u Twojego dziecka ryzyko problemów z zatokami, które pojawiają się najczęściej, gdy na dworze jest silny, lodowaty wiatr.

3. Komin

Komin przylega do szyi i chroni tę część ciała przed wiatrem. Można go używać od jesieni aż do ostatnich dni wiosny. Przydatny jest również podczas treningów w niskich temperaturach, wtedy to Twoja pociecha może podciągnąć go sobie na nos i usta. Aktualnie na rynku jest kilka rodzajów kominów, np. zwykły lub taki z polarem. Ten drugi ma elastyczny sznurek, który umożliwia swobodną regulację.

4. Obuwie

Do gry na boiskach typu orlik, czyli tych ze sztuczną nawierzchnią najlepszym wyborem są tzw. Turfy. Murawy te są twardsze niż te naturalne. Dlatego ważna jest podeszwa, która musi być twarda. Zapewnia ona wtedy doskonałą przyczepność.

Wszystkie elementy piłkarskiej garderoby znajdziesz pod tym odnośnikiem. Wejdź na stronę sklepu i skorzystaj z wiosennej promocji.

FootballPro

Pamiętaj, że ubiór dostosowany do panujących warunków, to podstawa. Lepiej jest ubrać pociechę na tzw. cebulkę niż w jedną grubą bluzę. Dlaczego? Ponieważ  w ten sposób pozostawia się dziecku wolny wybór i pozwala mu się na regulowanie warstw według jego potrzeb.

Nadeszła wiosna, my przenieśliśmy się na boiska. Nie ma więc lepszej okazji do rozpoczęcia treningów w naszej Akademii. Dlatego, jeśli jeszcze nie zapisałeś swojego dziecka na najlepsze piłkarskie zajęcia, to zrób to teraz, dopóki trwają jeszcze wiosenne nabory! Więcej szczegółów znajdziesz poniżej:

ZAPISY!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group