Dlaczego trener jest tak ważną osobą w zespole?

28-08-2019, 11:09 Porady dla dziecka i rodzica

Drużyna bez trenera jest ciężka do wyobrażenia. Dezorganizacja i problemy w grze są zazwyczaj skutkami takich pomysłów. Często dochodzą do tego wewnętrzne sprzeczki pomiędzy zawodnikami. Dlaczego w obliczu braku trenera dochodzi do takiego zamieszania? Jakie umiejętności i cechy mówią o prawdziwym trenerze?

Zapisz się na zapoznawcze treningi i odbierz piłkę!

David Beckham mówił o Sir Alexie Fergusonie, że był dla niego jak ojciec. Rzeczywiście o legendarnym trenerze Manchesteru United zawodnicy zawsze wypowiadali się w bardzo serdeczny sposób. Sukcesami świadczącymi o jego udanej karierze są liczne mistrzostwa kraju i puchary ligi mistrzów. Trudno byłoby to jednak osiągnąć bez wzorowej relacji z zawodnikami. Trener po pierwsze jest przyjacielem, który zawsze służy psychicznym wsparciem. Nie może nakładać na zawodnika zbytniej presji, ani sprawiać, że czuje się ze sobą źle. Coraz częściej słyszymy o sytuacjach gdzie cała drużyna staje w opozycji wobec trenera, który nie radzi sobie z utrzymaniem pozytywnej atmosfery w szatni. Przykładem takiego nacisku ze strony piłkarzy jest zwolnienie Jose Mourinho z Chelsea Londyn w 2015 roku.

Poznaj przewagi naszej kadry trenerskiej!

Pep Guardiola zwykł mówić, że taktyka jest tak ważna, ponieważ piłkarze znają poprzez nią swoje miejsce na boisku. Przekazywanie wiedzy przez trenera jest jego zawodowym priorytetem. Tak jak nauczyciel w szkole, trener musi nauczyć swoich piłkarzy określonych strategii oraz taktyk. Dopiero wtedy ma prawo do rozliczania sportowców na boisku. Tak samo jak nauczyciel musi także skupiać swoją uwagę na indywidualnych zawodnikach, którzy czasem wymagają dodatkowego zaangażowania. Jego zadaniem jest również dostrzeganie potencjału w piłkarzu i dostosowanie jego możliwości do jak najbardziej pasującej roli na boisku.

Arsene Wenger będąc jeszcze trenerem Arsenalu Londyn powiedział kiedyś, że on nie kupuje gwiazd, tylko je tworzy. To zdanie podsumowuje jedno z najważniejszych zadań trenerów - kształtowania nowych talentów. Dlatego w dzisiejszej piłce rozgrywki młodzieżowe i tworzenie wielkich akademii to tak ważne tematy. Trenerzy starają się zdobywać wiedzę i ciągle się rozwijć, aby móc w jak najbardziej rzetelny sposób promować kolejne generacje piłkarzy. W Akademii Piłkarskiej Reissa dbamy aby nasi trenerzy regularnie powiększali swoje kompetencje. Każdy z nich posiada certyfikaty UEFA A lub B, prestiżowe odznaczenia pozwalające na prowadzenie drużyn w wysokich klasach rozgrywek. Nasi trenerzy wyjeżdżają na praktyki do klubów takich jak Hertha Berlin czy Getafe CF.

Teraz już wiesz dlaczego rola trenera jest tak duża. Aby zapisać się na treningi naszej Akademii, które są objęte wyjątkową opieką naszych specjalistów, odwiedź link: WIELKIE NABORY 2019!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group