Akademia Piłkarska Falubaz – więcej niż klub piłkarski!

17-03-2020, 15:53 Porady dla dziecka i rodzica

Pierwszy klub piłkarski – Sheffield F.C., powstał już w 1857 roku w Anglii i funkcjonuje do dziś! Przetrwał ponad 150 lat, co oznacza, że należenie do niego musiało być (i nadal jest) istotne dla wielu piłkarzy. Co sprawia, że sportowcy tak bardzo chcą należeć do klubu? Co daje klub piłkarski oprócz profesjonalnego trenera?

Przede wszystkim stały zespół! Trenowanie i rozgrywanie cały czas w tym samym składzie pozwala na lepszą taktykę – zawodnicy dobrze znają siebie oraz mocne i słabe strony każdego z nich. Dzięki temu mogą zbudować silną drużynę, która będzie prężnie piąć się po szczeblach kariery piłkarskiej.

Co dla zawodnika?

Po pierwsze klub daje piłkarzowi poczucie przynależności, tak ważne dla każdego z nas. Koledzy z drużyny często stają się przyjaciółmi na całe życie. Regularne treningi i wyjazdy na zawody z przyjaciółmi napędzają pasję, której posiadanie jest bardzo ważne na codzień, ponieważ wyzwala pozytywne emocje i wpływa na ogólne poczucie dobrostanu. Grając w klubie, nie ma opcji opuszczania treningów, właściwie będąc w nim nawet się o tym nie pomyśli. Zatem regularna aktywność fizyczna staje się oczywista, a jak wiadomo, jest to klucz do zachowania zdrowia i długiego życia.

To tylko kilka z wielu wartości, które daje każdemu swojemu zawodnikowi klub piłkarski. Dla każdego sportowca co innego jest najważniejsze, ale jedno jest pewne – każdy piłkarz pragnie należeć do wybranego przez siebie klubu, bez względu na swój poziom i staż gry.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group