Akademia na turniejach FootballPro Cup Masters V i FootballPro Cup Winners

11-01-2016, 15:52

W miniony weekend Akademia Piłkarska Falubaz wzięła udział w dwóch prestiżowych turniejach, które odbyły się w poznańskiej Hali Arena – FootballPro Cup Masters V i FootballPro Cup Winners.

W sobotnich rozgrywkach FootballPro Cup Masters V, reprezentacje naszej Akademii z roczników 2007 i 2008 zajęły 7. miejsca. – Jest to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że zmierzyliśmy się z bardzo silnymi zespołami znanymi z Ekstraklasy – Lechią Gdańsk, Śląskiem Wrocław, Zagłębiem Lubin czy Pogonią Szczecin, a także Wartą Poznań, Olympic Wrocław, Akademią Piłkarską Reissa, FC Viktoria 1889 Berlin (Niemcy) i Magic Football Academy London (Anglia). Mecze z klasowymi rywalami pozwalają naszym trenerom i zawodnikom jeszcze bardziej poprawić swoje plany szkoleniowe oraz dają szansę na czerpanie wzorców od najlepszych, z którymi możemy się zmierzyć w bezpośrednim pojedynkumówi Koordynator i Trener Akademii Piłkarskiej Falubaz, Damian Stopa.

Przejdź do fotorelacji z turnieju>>

Zwycięzcami turnieju okazała się Akademia Piłkarska Reissa – rocznik 2007, pokonując Śląsk Wrocław 1:0, a wśród 7-latków zwyciężyła Viktoria Berlin.

Niedzielny FootballPro Cup Winners rozegrano także w dwóch kategoriach wiekowych – wśród 7 i 8-latków. Wśród starszych dzieci nasza Akademia uplasowała się na 4. pozycji, a młodsi gracze zajęli miejsce szóste.

Po zakończeniu turnieju nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów oraz nagród indywidualnych, którego dokonał Piotr Reiss. Gratulujemy zwycięzcom, a reprezentantom Akademii Piłkarskiej Falubaz dziękujemy za godne zaprezentowanie wśród najlepszych młodzieżowych drużyn w Polsce!