Jak wybrać odpowiednie buty piłkarskie?

14-04-2021, 13:20 Porady dla dziecka i rodzica

Bez wątpienia wybór odpowiedniego obuwia na treningi piłki nożnej jest kluczowy, żeby dziecko w pełni czerpało radość z gry. Dobrze dobrane buty piłkarskie wpływają na to, by poczuć komfort na boisku, a ponadto przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka kontuzji. Na półkach sklepowych można znaleźć lanki, korki, turfy i halówki. Jednak które z nich wybrać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze obuwia piłkarskiego.

Jak wybrać odpowiednie buty piłkarskie

​Na co zwrócić uwagę przy kupnie obuwia?

Warto pamiętać, że buty piłkarskie powinny gwarantować przyczepność, przyczyniać się do lepszej kontroli nad piłką i zapewniać komfort podczas gry. Dlatego też wybór obuwia wiąże się z dopasowaniem modelu buta do odpowiedniego rodzaju powierzchni. Obuwie piłkarskie powinniśmy wybierać w zależności od rodzaju boiska, na którym trenuje młody piłkarz. 

Jak wybrać dobre halówki?

Halówki sprawdzają się podczas rozgrywek na tartanie, boisku ziemnym oraz asfalcie. Ten typ nie jest przeznaczony na naturalną trawę, ponieważ halówki zdecydowanie nie poradziłyby sobie w takich warunkach i ślizgałyby się. Ten typ buta jest najczęściej wyposażony w płaską, kauczukową podeszwę, która zapewnia dobrą przyczepność do parkietu. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane jest obuwie. Dostępne modele halówek możesz sprawdzić w sklepie FootballPro.

Kiedy zdecydować się na turfy?

Ten rodzaj obuwia idealnie nadaje się do gry na twardym podłożu, sztucznych nawierzchniach trawiastych i orlikach. Dlaczego? Dzięki temu, że posiadają liczne wypustki na podeszwie gwarantujące odpowiednią przyczepność. Warto zwrócić uwagę na to, że na sztucznej murawie nie ma możliwości, żeby but ,,wbił się” w powierzchnię, dlatego w przypadku korków stopa układałaby się nienaturalnie. Z tej przyczyny trening na sztucznym i twardym podłożu oznacza wybór turfów.  Dzięki temu dziecko będzie prawidłowo ustawiać stopy, a to przyczynia się do kształtowania prawidłowej postawy ciała. Dla dziecka i początkującego piłkarza idealnym wyborem obuwia będą turfy. Sprawdź dostępne modele w naszym sklepie FootballPro.

Kiedy kupić korki?

Korki, zwane lankami przeznaczone są do gry na trawie naturalnej. Obuwie wyposażone są w plastikowe lub gumowe kołki, dzięki czemu but zapewnia dobrą przyczepność w trakcie rozgrywania spotkań meczowych. Lanki oznaczamy skrótem FG lub AG. Zachęcamy do sprawdzenia najnowszych modeli w naszym sklepie FootballPro.

Dla piłkarza wybór odpowiednich butów jest ważny, ponieważ to one dają poczucie komfortu podczas treningu. W wyborze należy kierować się rodzajem podeszwy dostosowanym do podłoża, rozmiarem i lekkością obuwia. Mamy nadzieję, że od teraz wybór stanie się prostszy!

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group