Ruszyły Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie

10-04-2018, 13:32 Turnieje

W ostatnim tygodniu rozpoczęły się zmagania w Wielkopolsko – Lubuskich Ligach Piłkarskich. Jest to jedyny taki turniej w Polsce, który poza rozwojem umiejętności zapewnia także niezapomnianą zabawę w gronie rówieśników.

W ramach cotygodniowych zmagań, ponad 7 tysięcy młodych piłkarzy reprezentujący na co dzień Akademię Piłkarską Reissa, Akademię Piłkarską Falubaz oraz Akademię Piłkarską Stal Gorzów rywalizować będzie o najwyższe miejsce na podium w różnych kategoriach młodzieżowych.

Utworzenie Wielkopolsko – Lubuskich Lig Piłkarskich ma na celu zachęcenie jak największej liczby dzieci do aktywności fizycznej oraz popularyzację zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.

- Jako jedyni w Polsce opracowaliśmy własny system rozgrywek, który dostosowany jest do wieku i umiejętności młodych piłkarzy. W WLLP bierze udział 400 zespołów z Wielkopolski i woj. lubuskiego. W ramach każdej kategorii wiekowej drużyny podzielone są na grupy, według aktualnej frekwencji. Na turnieju nie obowiązuje selekcja. Rozgrywki są dla każdego i to właśnie z takim nastawieniem rozgrywają mecze wszyscy zawodnicy klubu. Każdy jest powołany na turniej, a udział w lidze za każdym razem stanowi dla zawodników jedynie przyjemny obowiązek – opowiada Paweł Jankowski, koordynator ligi Akademii.

Biorąc udział w rozgrywkach Wielkopolsko – Lubuskich Lig Piłkarskich piszesz się na niezapomnianą moc prawdziwych emocji. Wspólnymi siłami dążymy do tego aby każdy zawodnik podczas naszego turnieju miał poczucie spełnienia oraz czerpał jak najwięcej radości z gry, a w przyszłości być może stanowił o sile polskiego futbolu.

Harmonogram ligi dostępny na: www.wllp.pl

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group