Za nami pierwszy weekend Falubaz Cup

26-11-2018, 19:29 Turnieje

Kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć

W pierwszy weekend turnieju Falubaz Cup o puchary zagrały cztery roczniki od 2008 do 2011.

Sobotnie inauguracyjne turnieje Falubaz Cup 2018 wygrała zarówno w roczniku 2011 jak i 2010 lokalizacja Akademii Piłkarskiej Falubaz w Sulechowie (w 2010 przy wsparciu trzech zawodników z N. Miasteczka).
W turnieju zawodników młodszych Sulechów wygrał dopiero po rzutach karnych (0:0 w regulaminowym czasie gry) 2:1 ze Świebodzinem. W meczu o 3. miesce Zielona Góra Zachód II pokonała 5:4 Szprotawę.
Starsi też do rozstrzygnięcia potrzebowali serii karnych. Po wyniku 1:1 w nich pokonali 3:1 drużynę Zielona Góra Podgórna. 1:0 Zielona Góra Huba wygrała w meczu o 3. miejsce ze Świebodzinem.Nagrody indywidualne wśród młodszych otrzymali: bramkarz Jan Weidner (Zielona Góra Zachód) i zawodnik z pola Krystian Liszewski (Świebodzin).
W roczniku 2010 wyróżnienia trafiły do: najlepszego bramkarza Roberta Radzieja (Sulechów) i najlepszego zawodnika Jakuba Staśkiewicza (Zielona Góra Podgórna)Niedziela zaczęła się od turnieju dla rocznika 2009. Do finału po wygraniu swoich grup awansowały zespoły ze Świebodzina i Zielonej Góry Huba. Ci pierwsi wygrali mecz o największy puchar 4:0.
W meczu o 3. miejsce Krosno Odrzańskie pokonało 9:0 ekipę Zielona Góra Pomorskie/Żagań.Nagrody indywidualne otrzymali: najlepszy zawodnik - Szymon Szczerbal z Krosna Odrzańskiego; najlepszy bramkarz - Paweł Sobociński ze Świebodzina. Wyróżnienie powędrowało do Mai Dmytruk z Krosna Odrz.

Po przerwie w roczniku 2008 przeprowadzono rozgrywki w systemie ligowym dla siedmiu zespołów. Po tym jak każdy zagrał z każdym 1. miejsce w tabeli zajęła drużyna Kargowa/Konotop (12 pkt), 2. Zielona Góra Zachód (10 pkt.), a 3. Nowa Sól/Kożuchów (9 pkt.).Jeśli chodzi o nagrody indywidualne, to tu najlepszy zawodnikiem okazał się Piotr Kluj z Kargowej, najlepszym bramkarzem Szymon Niciński z Zielonej Góry (Huba), a dodatkowo wyróżnienie otrzymała bramkarka Katarzyna Szymańska z Nowej Soli.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group