Wyjazd na obóz służy integracji drużyny!

28-10-2020, 14:45 Porady dla dziecka i rodzica

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! – dlaczego integracja drużyny jest ważna? Podczas każdego meczu zawodnicy wychodzą na boisko z ogromnym zaufaniem zarówno do trenera, który przygotowywał ich cały sezon, jak i reszty drużyny, z wiarą, że każdy zostawi na boisku całe serce i zrobi wszystko aby jego drużyna odniosła sukces.

Sprawdź ofertę obozów i półkolonii ZIMA 2021!

Poczucie przynależności do drużyny oraz więzi między zawodnikami przekładają się na ich grę na każdym etapie rozwoju piłkarskiego. Gdy dzieci trenują ze sobą regularnie, uczą się gry zespołowej, dochodzą do własnych pomysłów zagrania piłki do kolegi z drużyny, który znajduje się na lepszej pozycji by oddać strzał i zdobyć punkt dla drużyny. Po czasie każdy wie jak ma się zachować w danej sytuacji, jak wesprzeć kolegę po nieudanej akcji, gdzie pobiec lub gdzie podać aby doprowadzić do zdobycia bramki. Gdy wszyscy wspólnie tworzą całość i czują się jednością zdecydowanie łatwiej jest osiągnąć im wspólny cel, a radość po wygranym meczu, turnieju czy strzelonej bramce jest niewyobrażalna.

Jak zatem zadbać o integrację drużyny, by stała się jednością? Podczas treningów trenerzy przeprowadzają gry i zabawy, radość po wygranym meczu czy zdobytym golu również jednoczy zawodników. Porażki, przyjęte z pokorom jako lekcja na przyszłość również budują charakter drużyny, która po wyciągnięciu odpowiednich wniosków i treningach stanie się coraz lepsza. Wspólne wyjazdy z trenerem i przyjaciółmi z drużyny są jedną z najbardziej efektywną formą nie tylko integracji całego zespołu lecz także przygotowaniem do kolejnych rozgrywek. To właśnie podczas wspólnych obozów drużyna jednoczy się najbardziej, spędzają ze sobą każdą część dnia, mieszkają razem w pokojach, przechodzą razem przez większe i mniejsze trudności oraz przygotowują się wspólnie do treningów czy porannych rozruchów oraz wspierają się na każdym kroku, a wieczorami podczas zabaw, wspólnego ogniska bądź turnieju w kręgle przeżywają razem niezapomniane chwile, które na długo zostaną w ich pamięci po powrocie do domu.

Każda forma integracji drużyny doprowadzi do lepszego zrozumienia się zawodników na boisku oraz przełoży się na lepsze wyniki i poziom gry całego zespołu!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group