Pamiętaj o nawodnieniu!

01-08-2018, 11:14 Porady dla dziecka i rodzica

Wysoka temperatura daje się we znaki. W upalne dni szczególnie ważna jest większa dbałość o odpowiedni poziom nawodnienia.

Woda jest niezbędna - to główny składnik każdej komórki. Zmniejszenie się o 1% poziomu płynów w organizmie ma nieprzyjemne skutki. Stajemy się wtedy apatyczni, zmęczeni i podatni na stres. Im bardziej poziom się obniża, tym w organizmie zachodzą poważniejsze zmiany. Pojawiają się problemy z poruszaniem, zostaje zaburzony cykl oczyszczania z toksyn.

Dorosły człowiek powinien dostarczać minimum 2,5 litra wody dziennie. Jaka ilość jest dobra dla dzieci? Specjaliści, dietetycy i lekarze, zalecają dostarczenie najmłodszym około 2 litrów płynów. Najlepszym rozwiązaniem jest czysta, pełnowartościowa woda mineralna, pozbawiona zbędnego cukru i sztucznych barwników.

Niestety, zdarzają się przypadki, gdy maluchy niechętnie sięgają po wodę. Dobrym sposobem na zmianę ich nawyku jest dodawanie do niej owoców: truskawek, kiwi, cytryn. Nie tylko podniesie to jej walory smakowe, ale i wizualne, dzięki czemu dzieci łatwiej przekonają się do wyboru wody mineralnej.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group