Najpierw atleta, potem piłkarz

30-07-2020, 11:20 Porady dla dziecka i rodzica

Twoje dziecko kocha football i nie może doczekać się następnego treningu? To dobra wiadomość! Warto jednak pomyśleć nad dodaniem innej formy aktywności, która może przynieść dobrą zabawą, a dodatkowo przyczyni się do poprawy koordynacji. Można łatwo się jej nauczyć, choćby podczas jazdy na rowerze! Podczas tej czynności pokonujemy  trudne szlaki, gdzie trzeba utrzymać właściwą pozycję i wykonać odpowiedni ruch, aby nie zaliczyć wywrotki. Dodatkowo w trakcie takiej wyprawy można miło spędzić czas i poznać nowe ciekawe miejsca oraz szlaki.

Jak ćwiczyć koordynację?

Ćwiczymy ją poprzez uczenie się nowych ruchów. Zatem łączenie różnych dyscyplin sportowych sprzyja budowaniu sprawności. Dzięki temu nabywasz zdolności motoryczne i koordynacyjne. Jako młody sportowiec należy podejmować zróżnicowane aktywności fizyczne, ponieważ dzięki temu możesz nauczyć się nowych umiejętności lub polepszyć między innymi koncentrację, wytrzymałość i siłę. Poza tym jest to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu z rodziną, przyjaciółmi, który na pewno przyniesie wiele wspaniałych chwil. Naszą główną propozycją na dodatkową aktywność fizyczną jest jazda na rowerze!

 Dlaczego właśnie rower?

Największą zaletą tego pojazdu jest fakt, że sprawdza się dla każdego, niezależnie od wieku i poziomu sprawności fizycznej. Można jeździć samemu lub wybrać się z rodziną, przyjacielem, a nawet całą grupą. Jazda nie musi być szybka, a trasy długie. Nie o to w tym chodzi! Przede wszystkim liczy się dobra zabawa, odkrywanie nowych miejsc i pozwolenie sobie na odpoczynek. Dzięki takim wycieczkom możemy poznać lepiej okolice naszego miasta, czy też zwiedzić ciekawe zabytki oraz dostrzec piękno przyrody. Pomimo tego, że jest to aktywna forma wypoczynku, podczas jazdy możemy niwelować stres, a nasz organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia! Co więcej jazda na rowerze wzmacnia kręgosłup i jest dobrym treningiem dla serca. Nasz organizm jest dotleniony, co jest istotne dla pracy naszego mózgu. Dodatkowo podczas pedałowania pracują mięśnie czworogłowe ud, pośladków, brzucha, a nawet grzbietu i ramion. Warto też dodać, że poruszając się rowerem dbamy o nasze środowisko. Przy okazji wybierając ten pojazd, jako środek transportu możemy troszkę zaoszczędzić.

Ważne jest bezpieczeństwo!

Podczas tych wycieczek nie zapominajmy o wodzie, kasku na głowę, ale przede wszystkim o  pozytywnym nastawieniu. Bezwzględnie należy omijać ruchliwe ulice, a w zamian za to decydować się na parki lub lasy. Najlepiej wybierać trasy, w których dostępna jest ścieżka rowerowa. Należy pamiętać o doborze poziomu trudności szlaku do swoich możliwości. Warto w te wakacje wybrać się z rodziną na wyprawę rowerową i pozwolić zaskoczyć się naturze, a przy okazji potraktować jazdę na rowerze, jako doskonałe uzupełnienie treningów.

Życzymy wielu przygód podczas rowerowych wypraw!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group