Młodzik ze srebrem

18-06-2018, 22:56 Turnieje

Akademia Piłkarska Falubaz ukończyła rozgrywki ligi okręgowej młodzika na pierwszym miejscu. W finale wojewódzkim lepsi okazali się jednak rywale z Progresu Gorzów Wielkopolski

UKS Akademia Piłkarska Falubaz zajęła pierwsze miejsce na koniec rundy wiosennej (finałowej) w lidze młodzików (1 liga okręgu Zielona Góra) i tym samym zdobyła tytuł Mistrzów południowej części województwa lubuskiego. 

- Był to czas obfitujący w rozgrywki ligowe, mecze kontrolne i turnieje uzupełniające poszczególne mikrocykle. Gralismy w Gorzowie Wlkp., Słubicach, Szczecinie, Kołobrzegu, Poznaniu, Lubinie. Zawitaliśmy nawet do Warszawy i Berlina. Wszystko po to, żeby zapewnić drużynie najlepsze warunki do rozwoju i kolejne wrażenia z uprawiania futbolu - mówi trener Paweł Wojtysiak.

Tytuł na południu dał naszym chłopakom przepustkę na finał wojewódzki, gdzie zmierzyliśmy się z drużyną Progresu Gorzów Wlkp. W dwumeczu lepsi okazali się Mistrzowie Północy.

- Przeciwnik był silniejszy i zasłużenie zdobył pierwsze miejsce w rozgrywkach. Dla naszych zawodników jest to jednak kolejny bodziec do pracy i stawania się lepszym piłkarzem oraz do realizowania swoich marzeń. Teraz wchodzimy w okres roztrenowania, wakacji i kibicowania Reprezentacji Polski na Mundialu - mówi trener Wojtysiak.

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group