Jak połączyć treningi ze szkołą?

02-09-2019, 10:33 Porady dla dziecka i rodzica

Wystartował nowy rok szkolny! Możesz zastanawiać się, jak połączyć grę na boisku, z nauką. W końcu za Tobą długie lato, podczas którego nie myślałeś o szkole. Nie martw się! Akademia Piłkarska Falubaz pomoże Ci znaleźć sposoby na odnalezienie równowagi pomiędzy sportem a obowiązkami.

Zapisz się na zapoznawcze treningi i odbierz piłkę!

Aby sprawnie połączyć ze sobą treningi z chodzeniem do szkoły i nauką, pierwszym krokiem będzie skonstruowanie planu dnia. Niemożliwe jest wyrobienie w sobie zdrowych nawyków, bez wcześniejszego rozpisania konkretnych zadań. Tylko wtedy będziesz świadomy tego, ile czasu możesz poświęcić. Z dobrze rozplanowanym grafikiem nie będziesz dłużej marnował czasu na przeglądanie stron internetowych czy inne odruchowe czynności, które mają sprawić, że przestaniesz się nudzić. Bardzo dobrym pomysłem jest zainstalowanie aplikacji na telefon, poprzez którą ułożysz dzień w przejrzysty sposób. Będziesz mógł dokładnie rozpisać, która godzina to czas na naukę, a która na trening i inne przyjemności.

Powszechnym czynnikiem dezorganizacji jest poczucie ciągłego niewyspania. Przyczyną takiego problemu jest deprawacja snu. Nawyk regularnego chodzenia spać o tej samej godzinie będzie bardzo korzystne do obniżenia poziomu stresu w Twoim organizmie. Poziom regeneracji będzie wyższy. Mało osób zdaje sobie sprawę, że to właśnie w nocy nasz organizm uzupełnia glikogen i wszystkie potrzebne elementy budulcowe naszego organizmu. Tutaj również z pomocą przychodzi aplikacja na telefon, która będzie zapisywała regularność Twojego snu.

Ostatnim, ale równie ważnym czynnikiem, będzie spędzanie czasu wśród przyjaciół. Czasem jesteśmy zbyt przemęczeni aby zasiąść do nauki po ciężkim treningu i odwrotnie. Wtedy potrzebujemy dodatkowego wsparcia, płynącego od naszych kolegów i koleżanek. Wspólna nauka i treningi na pewno zacieśnią więzi z Twoimi przyjaciółmi i pozwolą na jeszcze lepsze wyniki. Czasami każdy potrzebuje kompana!

Mamy nadzieję, że przedstawiliśmy wam cenne porady jak polepszyć waszą organizację czasu. Nowy rok szkolny nie będzie żadnym wyzwaniem jeśli się do nich zastosujecie. Zapraszamy was na treningi do naszej Akademii!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group