Dlaczego warto grać w piłkę nożną?

16-03-2021, 18:50

Czy ulubioną zabawą Twojego dziecka jest piłka nożna? Każdą wolną chwilę chce spędzać na orliku lub na dworze naśladując znanych piłkarzy? Być może kolekcjonuje karty sławnych futbolistów lub jego pokój jest pełen plakatów z ulubionymi zawodnikami? Jeśli tak, to oznacza tylko jedno – bez wątpienia twój maluch uwielbia piłkę nożną! Czy zastanawiałeś się, dlaczego warto uprawiać ten sport? Poznaj drugą stronę futbolu i przekonaj się, że warto rozwijać tę pasję u swojego dziecka!

Dlaczego warto grać w piłkę nożną?

Czy piłka nożna może przynosić szereg korzyści dla dziecka?

Bez wątpienia piłka nożna wpływa na harmonijny rozwój dziecka. O zaletach uprawiania sportu mówi się od lat. Większość ludzi jest świadoma, że regularna aktywność fizyczna jest ważnym elementem na etapie dorastania i kształtowania się malca. Piłka nożna przyczynia się do prawidłowego rozwoju organizmu, a także wpływa na zdrowie psychiczne. Korzyści, które płyną z uprawiania tego sportu jest wiele, dlatego postanowiliśmy stworzyć cenną listę, dla tych którzy nadal wahają się czy spróbować sił w drużynie piłkarskiej!

Dlaczego piłka nożna? Pięć powodów „za”

1. Inwestycja w zdrowie

Dzieci rozpiera energia, często nie mogą usiedzieć na miejscu, dlatego też trening to odpowiedni czas  na to, by rozładować niekończące się pokłady energii. Zawodnicy podczas zajęć sportowych wykonują wiele ćwiczeń, które wymagają od nich koordynacji, skakania, czy też biegania. Przy podwyższonej aktywności organizm dziecka pobiera zwiększoną ilość tlenu. Oznacza to, że wzmacniają się płuca i serce, a wszystkie narządy zostają odpowiednio dotlenione. Warto zaznaczyć, że regularne treningi piłki nożnej  wpływają na prawidłową pracę mózgu. Jest on dotleniony, co sprzyja wysokiej koncentracji, dobrej jakości snu.

2. Rozwój zainteresowania

Jeżeli Twoje dziecko interesuje się piłką nożną, to oznacza, że z radością będzie wykonywał zadania na boisku. Ponadto ta niepozorna na początku zabawa, może przerodzić się w prawdziwą pasję! Ciężka praca popłaca i przy zwiększonym zaangażowaniu Twojej pociechy, nie wykluczone, że zostanie gwiazdą światowej piłki!

3. Rozwój osobisty

Bez wątpienia treningi piłki nożnej przyczyniają się do rozwoju strefy emocjonalnej, kształtowania charakteru i temperamentu dziecka. Boisko uczy dyscypliny, nawiązywania relacji oraz wymaga od malca podejmowania decyzji. Trening zrzesza wiele charakterówkażdy znajdzie tam dla siebie miejsce, niezależnie od tego, czy dziecko jest ,,łobuzem”, czy też jest nieśmiałe. Treningi pozwalają na to, by zawodnicy pracowali nad sobą, byli bardziej odważni, śmiali, jak i świadomi, że trzeba przestrzegać określonych zasad.  

4. Umiejętność pracy w zespole

Treningi piłki nożnej wymagają od zawodników współpracy i umiejętności funkcjonowania w zespole. Bez wątpienia ta cecha ułatwi kolejne etapy życia Twojego dziecka. Obecnie ta zdolność jest na wagę złota. Pociecha będzie często musiała pracować w grupie między innymi w szkole, czy też w pracy. Maluchy już od najmłodszych lat mogą dowiedzieć się, że żeby osiągnąć w życiu sukces należy połączyć siły i grać do jednej bramki.

5. Poprawa gibkości i zmniejszenie ryzyko urazów

Treningi piłki nożnej wpływają na gibkość. Co za tym idzie? Przede wszystkim dzieci są bardziej rozciągnięte, a ich stawy i mięśnie będą bardziej odporne na urazy. Choć wielokrotnie powtarza się, że sport przynosi wiele kontuzji, to nie warto ślepo wierzyć tym przekonaniom. Przede wszystkim regularne treningi skupiają się na zwiększeniu motoryki, zwinności i gibkości.

Piłka nożna to zdecydowanie przygoda, która niesie ze sobą szereg wartości, zaczynając od zdrowia, a kończąc na rozwoju personalnym. Ponadto to kolejny krok w stronę pogłębiania zainteresowań i poznania siebie. Regularne treningi wpływają na każdą sferę dziecka i mogą ubarwić codzienność malucha na wiele lat.

Dołącz do Akademii Piłkarskiej Falubaz

Nie nastawiaj się na to, że Twoje dziecko musi zostać piłkarzem. Ważne, że maluch lgnie do piłki i cieszy się każdą chwilą obcowania z tym sportem.  Zapisz swojego sportowca na trening i daj mu szansę na rozwój oraz spróbowanie swoich sił podczas zajęć. Akademia umożliwia dwa darmowe, zapoznawcze treningi dla dzieci w wieku 3-12 lat.

Dowiedz się więcej o wiosennych naborach       

Z niecierpliwością czekamy, aż Twoje dziecko pojawi się na naszym treningu!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group