Dlaczego lato to najlepszy okres na sport?

11-06-2019, 16:11

Dla wielu z nas, najlepsze wspomnienia związane ze sportem związane są z okresem letnim. Ciepłe powietrze, więcej czasu wolnego związanego z wakacjami, to wszystko motywuje nas do jak najlepszego wykorzystania słonecznych dni. Jakie są inne korzyści trenowania w wakacje.

1. Perfekcyjna pogoda

Pogoda często pozostawia wiele do życzenie w pory roku inne niż lato. Śnieg, niska temperatura czy mocne opady deszczu, krzyżują nasze sportowe plany. Lato sprawia, że nasza aktywność fizyczna może być całodniowa. W bardziej upalne dni zawsze możemy poczekać, aż wieczorem temperatura stosownie się ochłodzi. Akademia Piłkarska Reissa w lokalizacjach z dostępem do plaży, organizuje specjalne treningi beach soccera, w pełni wykorzystując korzyści płynące z ciepłego powietrza. Pamiętajmy jednak o odpowiedniej ochronie skóry przed słońcem i dbaniu o nawodnienie organizmu. 

2. Jak mądrze zorganizować czas?

Coraz więcej dzieci nie potrafi zagospodarować czasu w zdrowy sposób. Wraz z gwałtownym rozwojem technologii i powszechnym dostępem do elektroniki, dzieci zaczęły zamykać się w pokojach przy komputerach. Te niezdrowe nawyki powinny być równoważone odpowiednią ilością ruchu i sportu. Elastyczny czas zajęć w okresie letnim pozwoli na łatwiejsze uprawianie sportu. 

3. Większa ilość witamin w organizmie

Przebywanie na słońcu ma zbawienny wpływ na syntezę witamin D w naszym organizmie. Dla sportowca jest to szczególnie ważna witamina, ze względu na jej wzmacniające działanie na kości. Witamina D poprawia również nasz humor, efektywnie zbijając hormon stresu. Warto również suplementować się w tym okresie witaminami E i K, które dodatkowo będą zapewniać nam zdrowie w pełnym zakresie. W naszej Akademii posiadamy profesjonalnego dietetyka, który dba o naszych piłkarzy i ich dietę - także w okresie letnim. 

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group