Jesteśmy mistrzami województwa i powalczymy o Puchar Prezesa PZPN!

13-01-2020, 18:28

Mamy to! Jesteśmy Mistrzami Województwa w piłce nożnej halowej i pojedziemy rywalizować do Warszawy jako jeden z 16 zespołów w kraju na finał ogólnopolski rozgrywek o Puchar Prezesa PZPN

W weekend w Babimoście odbył się finał wojewódzki turnieju o Puchar Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, w którym zagrały cztery najlepsze ekipy wyłonione w drodze eliminacji. Chłopcy Radosława Salwy (U-12 r. 2008) zremisowali 0:0 z Perłą Cybinka, pokonali Polonię Słubice i Stilon Gorzów - w obu przypadkach 4:0 i tym samym zwyciężyli w zawodach, których nagrodą jest udział w lutowym ogólnopolskim finale tych rozgrywek.

- Cieszę się, że udało się wygrać turniej w dobrym stylu. Chłopcy w trakcie gry pokazali dużo serca, odwagi, a także wiary we własne umiejętności. Od początku eliminacji do sobotniego turnieju stracili zaledwie 2 bramki, a zdobyli ich 21 – podkreśla trener R. Salwa.

- Po chłodnej analizie video każdego spotkania dostrzegam coraz większy rozwój zawodników. Na sukces wpływają owocne treningi, ale też zaangażowanie i wsparcie rodziców. Na boisku zawodnicy wiedzą, co chcą grać i do tego wzajemnie się motywują – opowiada R. Salwa.

W warszawskim finale Akademia Piłkarska Falubaz będzie reprezentować województwo lubuskie i wystąpi tam jako jeden z 16 najlepszych zespołów w kraju.

- Kolejny cel został spełniony, lecz idziemy do przodu. Damy z siebie wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Od poniedziałku wracamy do treningów, a za pięć tygodni jedziemy na finał w kategorii U-12. Przy okazji dziękuję i gratuluję dobrej gry klubom, z którymi rywalizowaliśmy na etapach wojewódzkich – mówi trener naszych zawodników.

Finał Pucharu Prezesa PZPN będzie transmitowany w internecie na portalu Łączy nas Piłka.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group