Dlaczego dziadkowie są naszymi superbohaterami?

21-01-2021, 09:44 Porady dla dziecka i rodzica

Z całą pewnością 20 i 21 stycznia są ważnymi datami! To dni, w których dajemy wiele ciepła i dobrych słów dla naszych seniorów. Dlatego też, z okazji ich świąt chcielibyśmy podkreślić, jak ważną rolę w życiu dziecka spełniają dziadkowie. Okazuje się, że nie każdy bohater nosi pelerynę, a maluszki wiedzą o tym najlepiej!

Życzenia na Dzień babci i dziadka

Czego dzieci mogą nauczyć się od dziadków?

Zacznijmy od babci, która zna najskrytsze zakamarki kuchni, a jej autorskie receptury zapisują się na lata w rodzinie. Często wnuki spędzają z babcią czas właśnie w kuchni. Dzieci smakują potraw, uczą się gotować, a ponadto mogą pozwolić sobie na zrobienie bałaganu podczas eksperymentów kulinarnych! W tym czasie nie brakuje rozmów i mnóstwa pytań od wnuków. Choć nie zawsze babcia zna odpowiedź na to pytanie, to jej cierpliwość pozwala na nieskończoną dawkę pytań od dzieci. Wspólne gotowanie wzmacnia więź między wnukiem a babcią, a ponadto uczy samodzielności.

Z kolei dziadek ma wiele anegdotek, opowiada nieskończoną ilość historii. Spędzanie z nim czasu to nieustanne majsterkowanie, naprawianie. Czasem zdarza się, że wśród dziadków są miłośnicy wędkowania, co za tym idzie wnuk także spróbuje złowić swoją złotą rybkę! Dziadek zawsze słucha wnuka i sprawia, że dzieciństwo jest radosne.

Często dziadkowie pokazują wnukom zdjęcia, opowiadają historie, które sięgają kilkudziesięciu lat wstecz. Z takich małych opowieści wnuki mogą wzbogacić swoją wiedzę i słownictwo. Zazwyczaj ten czas, który z pozoru jest zabawą i miłym sposobem spędzania chwil, okazuje się cenną lekcją dla najmłodszych!

Czy dziadkowie powinni rozpieszczać swoje wnuki?

Czasem zdarza się, że dziadkowie pozwalają swoim wnukom na więcej. Choć rodzice mówią stanowcze nie, to w towarzystwie kochanych staruszków ten zakaz znika. Z pewnością wynika, to z tego, że babcia i dziadek potrzebują okazać jak najwięcej uczucia dla swoich najmniejszych skarbów. Ich troska i miłość staje się priorytetem, dlatego też opieka nad wnukami często wychodzi im znakomicie. Dziadkowie często rozpieszczają swoich ulubieńców, ale jakie byłyby chwile malca bez frajdy i chwili swobody? Kiedy dziadkowie przejmują stery, oznacza to tylko jedno – ciekawie i wartościowo spędzony czas!

Czego możemy życzyć babci i dziadkowi z okazji ich święta?

Z pewnością dziadkowie odgrywają ogromną rolę w życiu dziecka. Są niezastąpionym wsparciem, najwierniejszym kibicem i skarbnikiem wiedzy! W te szczególne dni życzymy im przede wszystkim dużo zdrowia, niezapomnianych chwil z wnukami i chęci, na to by nadal spełniać marzenia. Życzymy wszystkiego dobrego naszym superbohaterom!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group