5 pomysłów na aktywność w domu

18-03-2020, 14:04 Porady dla dziecka i rodzica

Trwa właśnie drugi tydzień, w którym zawieszone są zajęcia w szkole i rząd zaleca nie wychodzenie z domu, aby zatrzymać pandemię koronawirusa. Zaczynasz się zastanawiać czym się zająć, aby nie zwariować siedząc cały czas w czterech ścianach? Przybywamy z pomocą! W domu kryje się więcej rozrywek dla całej rodziny, niż byś się spodziewał.

  1. Ułóż puzzle! To może być zabawa dla jednej osoby, dwóch, albo nawet całej rodziny! Dla osób małocierpliwych istnieją puzzle o kilkudziesięciu elementach, a dla pasjonatów powstały nawet liczące… ponad 50 000 elementów! Wygląda na to, że puzzlomaniacy mają zajęcie na pełne 2 tygodnie.
  2. Potrzebujesz rozrywki mniej statycznej i dostarczającej większych emocji? Zaproś domowników do gier planszowych! Wyciągnijcie pudełka kurzące się w szafie, możecie być zaskoczeni tym, jaka frajda czeka na Was na Waszych własnych półkach! Kiedy ogracie już wszystkie planszówki dostępne w domu, sięgnijcie po kartki i długopisy i rozegrajcie partyjkę w statki, kalambury oraz państwa-miasta! Nie zapomnijcie też o kartach. Znacie tylko 2 gry? Poszukajcie w internecie, znajdziecie tam ogrom inspiracji i dokładnie opisanych zasad.
  3. A może czas na malowanie lub rysowanie? Kreatywna i twórcza zabawa dla całej rodziny! Wystarczą białe kartki i garść kredek lub komplet pędzli i farb, aby zmienić dom w pracownię artystyczną! Jak dużo czasu to zajmie? To już zależy tylko od wyobraźni zaangażowanych.
  4. Czas na gotowanie! Jedna z najpożyteczniejszych rozrywek, ponieważ po wszystkim można zjeść wszystko ze smakiem. W zależności od wieku i umiejętności kucharzy można dobierać poziom trudności i skomplikowania przepisów, do których w dzisiejszych czasach jest bardzo łatwy dostęp. Kilka prostych instrukcji jak zrobić np. witaminowego szejka znajdziesz w panelu rodzica.
  5. Czytanie książek, czyli rozrywka stara jak świat, a nadal popularna! Choć biblioteki i księgarnie są obecnie zamknięte, to nadal można korzystać z e-booków oraz audiobooków dostępnych do kupienia w internecie. Ciekawą alternatywą są podcasty polskie i zagraniczne, wiele z nich jest dostępnych nawet na youtube!

Wybierz rozrywkę najlepiej dopasowaną do Ciebie oraz pozostałych domowników i do dzieła!

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group