10 przykazań gry na hali!

06-11-2019, 10:41 Porady dla dziecka i rodzica

Od pierwszych dni listopada Akademia Piłkarska Falubaz rozpoczęła swoje treningi w salach sportowych. Umożliwia to zachowanie ciągłości szkolenia oraz czerpania radości z treningu, w odpowiednich warunkach. Chcąc ułatwić przygotowania naszym wychowankom oraz ich opiekunom do zmiany boiska, przygotowaliśmy 10 krótkich rad. Ułatwią one życie każdemu, a także odpowiedzą na nurtujące Cię pytania, związanych z przejściem na salę.

1. Pamiętaj o odpowiednim stroju i obuwiu.

Korki, które Twoja pociecha ubiera na boisko, niekoniecznie będą dobrym rozwiązaniem na halę. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i kolegów z drużyny, ubierając odpowiednie obuwie (z płaską podeszwą). Warto także czasami, w zależności od temperatury na hali, przyodziać bieliznę termoaktywną pod spodenki lub koszulkę.

2. Uważaj! Śliska nawierzchnia.

Pomimo halówek na nogach, nie ciężko o wywrotkę na sali. Parkiety bywają śliskie i nawet odpowiednie buty w niczym nie pomogą. Dlatego uważaj, gdyż może to skończyć się otarciami na ciele.

3. Graj po podłożu. Sufit nad głową!

Niewykopywanie piłki, to zdecydowanie dobra porada przy graniu na hali. To ważny aspekt bezpieczeństwa, gdyż może ona spaść na głowę jednego z kolegów drużyny. Pomaga to także w budowaniu gry od bramki (na co zwracają uwagę trenerzy) oraz doskonaleniu techniki i graniu na małej przestrzeni.

4. Wyhamuj!

Sale gimnastyczne są różne. Na niektórych z nich, nie ma dużo wolnej przestrzeni i już kilka metrów poza linią boiska można natrafić na ściany, drabinki lub bandy stojące wokół pola do gry.

5. Ostrożnie z wodą.

Parkiet na sali to nie murawa na dworze, gdzie woda mogła wsiąknąć w powierzchnię. Bardzo często jest ona rozlewana przez przypadek na boisku, co stanowi duże zagrożenie dla dzieci. Dlatego, aby nie doprowadzić do kontuzji, należy trzymać napoje w jednym miejscu wyznaczonym przez trenera, a gdy coś się wyleje, jak najszybciej należy wytrzeć boisko.

6. Nie podnoś głosu. Halowa akustyka!

Duże hale sportowe mają to do siebie, iż przez ich duży obszar,  wszelkie odgłosy są słyszalne jeszcze bardziej niż zwykle. Dlatego istotne jest, żeby słuchać trenera i nie krzyczeć!

7. Przebieraj jesienny outfit. NIE dla błota!

Koniecznością jest zmiana obuwia w szatni przed każdym wejściem na salę. Błoto czy śnieg, nie należą do sprzymierzeńców suchego parkietu. Dlatego pamiętaj – sucha podeszwa to podstawa!

8. Brak wślizgów!

Sala to nie miejsce na wślizgi! Z racji twardego podłoża grozi to również kontuzją u zawodnika wykonującego wślizg. Poza tym skutkuje to faulem i dobrą okazją do strzelenia gola dla przeciwnika.

9. Uważaj na otoczenie (ławki, drabinki).

W halach na parkiecie często rozgrywane są mecze różnych dyscyplin, takich jak piłka ręczna, koszykówka, piłka nożna. Każda dyscyplina ma inne wymiary boiska, stąd musimy dobrze zapamiętać, który kolor linii jest nasz.  Należy także uważać przed koszami, ławkami i drabinkami, które mogą pochodzić od innego sportu.

10. Akademia nie boi się zimy!

Niezależnie od pory roku, Akademia Piłkarska Falubaz gra cały czas! Nawet zima nam nie straszna! Treningi w salach zaczęły się na początku listopada, a kończą 1 kwietnia.

Pamiętaj, że treningi na hali to bardzo istotny element rozwoju każdego piłkarza. Umożliwia doskonalić technikę, drybling i grę na małej przestrzeni. Są to jedne z najważniejszych umiejętności w dzisiejszym świecie piłki nożnej. Mamy nadzieję, że udało Ci się rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące zajęć na hali.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group