Żaki i Orliki APF-u w finałach!

12-05-2016, 09:46

To już pewne! Żaki i Orliki Akademii Piłkarskiej Falubaz zagrają w finałach południowej części woj. lubuskiego. Obie reprezentacje miejsce wśród najlepszych zagwarantowały sobie już po 3 kolejce rozgrywek Lubuskiego Związku Piłki Nożnej!

Reprezentacja Akademii Piłkarskiej Falubaz w kat. wiekowej Żak  (rocznik 2007/2008) tej wiosny rywalizuje z drużynami: Korona I Wschowa, Fundacja Młody Talent Żary i Budowlani Lubsko.  Po trzech kolejkach i 9 rozegranych meczach drużyna APF-u deklasuje rywali ilością strzelonych bramek. Chłopcy mają ich na koncie aż 38 (przy tylko 5 straconych). Choć przed zawodnikami  15 maja czekają w Lubsku mecze 4 kolejki, to już wiadomo, że reprezentacja APF-u zagra w finale południowej części woj. lubuskiego. W ostatni weekend maja reprezentacja APF-u zmierzy się z pozostałymi liderami  z każdej z  4 grup mistrzowskich Lubuskiego Związku Piłki Nożnej (grupy mistrzowskie tworzą najlepsze drużyny rundy jesiennej 2015/16).

 

TURNIEJ ŻAKA – tabela po 3 kolejkach rozgrywek LZPN

(grupa 4)

 

 

Nazwa drużyny

Punkty

Bramki

Miejsce

1

UKS APF Zielona Góra

27

38:5

I

2

Budowlani Lubsko

11

16:18

II

3

Korona I Wschowa

7

15:21

III

4

Fundacja Młody Talent Żary

7

9:34

IV

 

Awansem do finału południowej części woj. lubuskiego może się cieszyć również reprezentacja Orlika. Akademia Piłkarska Falubaz w roczniku 2005 po trzech kolejkach rozgrywek Lubuskiego Związku Piłki Nożnej prowadzi w tabeli z 27 punktami na koncie, wyprzedzając dwie drużyny Korony Wschowa oraz swoich klubowych kolegów (UKS APF II Zielona Góra – reprezentacja rocznika 2006). Warto podkreślić, że UKS APF II Zielona Góra (rocznik 2006) to chłopcy, którzy debiutują w grupie mistrzowskiej i sama możliwość gry wśród najlepszych jest dla nich sporym wyróżnieniem.  Przed Akademią Piłkarską Falubaz jeszcze mecze 4 kolejki, jednak już dziś wiadomo, że pozycja lidera nie jest zagrożona.

 

TURNIEJ ORLIKA – tabela po 3 kolejkach rozgrywek LZPN

(grupa 4)

 

 

 

Nazwa drużyny

Punkty

Bramki

Miejsce

1

UKS APF I Zielona Góra

27

45:11

I

2

Korona I Wschowa

13

37:23

II

3

Korona II Wschowa

11

20:38

III

4

UKS APF II Zielona Góra

1

20:38

IV

 

 

Runda wiosenna należy do udanych w wykonaniu zawodników Akademii Piłkarskiej Falubaz. Chłopcy, podobnie jak w zeszłych latach, wywalczyli miejsce w finałach południowej części woj. lubuskiego. Przed nimi walka o tytuł najlepszej drużyny! W połowie czerwca dwie najlepsze drużyny południowej części woj. lubuskiego zmierzą się z dwoma  finalistami części północnej województwa.  Trzymamy kciuki za naszych zawodników!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group