Zadbaj o sprawność i motorykę dziecka

29-03-2021, 14:50

Wykorzystaj mądrze najbliższy czas i pielęgnuj w domu sportowe nawyki dziecka! Dzięki temu powrót na boisko będzie o wiele przyjemniejszy. Z myślą o naszych adeptach nasza Akademia, jako pierwszy klub w kraju, w ramach Akademii Piłkarskiej Online, uruchamia cykl motoryka i sprawność. Dlaczego akurat motoryka? Przeczytaj artykuł i poznaj nasze wskazówki treningowe na najbliższe dwa tygodnie!

Trening online motoryka Akademia Piłkarska Falubaz

Stanowcze NIE dla siedzenia

Obecnie trudno uniknąć siedzącego trybu życia. Szkoła przeniosła się do domu, a tym samym dzieciom brakuje ruchu i aktywności fizycznej. Taki tryb życia doprowadza do tego, że mięśnie stają się mało elastyczne, pojawiają się bóle pleców i wady postawy. Z tej przyczyny Akademia Piłkarska Falubaz przygotowała cykl treningów – motoryka i sprawność, które mają na celu:

  • regularne dbanie o kondycję fizyczną,
  • eliminowanie wad postawy (m.in. skrzywienie kręgosłupa),
  • wyrabianie zdrowych nawyków  i potrzeby samorozwoju dzieci,
  • poprawę sprawności

Co ważne, zadania domowe i treningi w ramach cyklu Motoryka i Sprawność są uzupełnieniem standardowych treningów, dzięki czemu jako klub możemy w pełni zatroszczyć się o wszechstronny rozwój zawodników.

Dlaczego ważna jest poprawa motoryki u najmłodszych?

Rozwój motoryki odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu się prawidłowej sprawności fizycznej, a także ma wpływ na ogólny rozwój dziecka. Ćwiczenia opierają się na budowaniu wytrzymałości, kondycji i koordynacji. Jest to również praca nad szybkością i refleksem. Nasza seria ćwiczeń przygotowanych do realizacji domu ma na celu zapobieganie negatywnym skutkom braku aktywności fizycznej oraz wzmocnienie organizmu. Ćwiczenia stabilizacji wpływają pozytywnie na kręgosłup wzmacniając go i ustawiając w odpowiedniej pozycji. Rolowanie przed treningiem rozluźnia mięśnie, które mogą być mało elastyczne ze względu na czas spędzany w pozycji siedzącej. Stretching dynamiczny pozwala wypracować odpowiedni zakres ruchu w stawach. Dzięki niemu nasza postawa będzie skorygowana. Ćwiczenia siłowe wzmacniają najważniejsze grupy mięśniowe. Program szkolenia ma na celu odbudować i utrzymać na dobrym poziomie kondycję fizyczną naszych dzieci, z myślą o przyszłości i eliminowaniu takich schorzeń jak wady postawy, płaskostopie, czy otyłość.

Gdzie znaleźć ćwiczenia?

Materiały wideo dostępne są w Panelu Rodzica, a każdy trening jest dostosowany do grupy wiekowej. Jednak jeśli zadania w ramach danej grupy są proste dla zawodnika, można wykonywać ćwiczenia dla grupy starszej i odwrotnie. Oczywiście treningi online powinny być przyjemnością, a nie przymusem. Mimo wszystko zachęcamy do tego, by budować zdrowe nawyki u dziecka. Podczas siedzącego trybu życia dawka regularnej aktywności fizycznej jest naszym sprzymierzeńcem.

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group