Top 10 faktów o Akademii Piłkarskiej Falubaz na 10-lecie działalności!

02-04-2021, 11:56

Jedna dekada to naprawdę dużo czasu. Szczególnie dla nas był to okres pełen ważnych chwil, kluczowych decyzji, sukcesów, słowem takich momentów, które przyczyniły się do nieustającego w całym tym okresie rozwoju naszej Akademii. Nie jest łatwo wybrać i wyróżnić te najważniejsze, ale skoro świętujemy 10. urodziny, to co prawda bez układania ich w ranking ważności, to jednak spróbowaliśmy wyselekcjonować 10 z nich. Oto one:

1. Pierwszy trening w Nowej Soli nie ma wątpliwości, że taka pozycja w zestawieniu musiała się znaleźć. 25 marca 2011 na Orliku przy ul. Południowej odbył się pierwszy pokazowy trening naszej Akademii. Wzięło w nim udział blisko 30 dzieci i od tego się zaczęło. Niedługo później, bo w pierwszych dniach kwietnia w naszej pierwszej, nowosolskiej lokalizacji funkcjonowały już regularne treningi piłkarskie pod naszym szyldem, którym wówczas była jeszcze Akademia Piłkarska Reissa.

2. System turniejów Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich – ewenement wśród szkółek piłkarskich nie tylko w naszym województwie. Dzięki serii wiosennych i jesiennych turniejów wewnętrznych wszyscy nasi zawodnicy i zawodniczki, nawet gdy nie biorą udziału w rozgrywkach ligowych LZPN, mają szansę sprawdzać się na tle rówieśników, poczuć ducha zdrowej rywalizacji, ale i świetnej atmosfery uczestnictwa w zawodach.

3. Falubaz Cup – największy w woj. lubuskim halowy piłkarski turniej dla dzieci, który odbywa się każdego roku na przełomie listopada i grudnia nabierając mikołajkowego charakteru. Każdorazowo setki uczestników, kilka lokalizacji, puchary dla najlepszych zespołów w każdym roczniku, nagrody indywidualne oraz medale i gadżety APF dla każdego uczestnika! A do tego na ten jeden raz gra nie jako dana lokalizacja naszej Akademii, a pod nazwą najlepszych zespołów piłkarskich w Europie, co wzmaga w uczestnikach poczucie rangi rywalizacji!

4. Współpraca z klubem żużlowym Falubaz Zielona Góra oraz spółką akcyjną Falubaz Polska – pierwsze z tych partnerstw, chociaż dziś już nie funkcjonuje, wniosło wiele do promocji naszej Akademii i ugruntowania jej pozycji w województwie. Drugie funkcjonuje nadal, a efektem tego nazwa naszej Akademii i trwająca współpraca widoczna np. podczas turniejów Falubaz Cup.

5. Współpraca z dealerem JPJ Auto marki Toyota w Zielonej Górze – trwa już tyle lat, że trudno policzyć. Jedno jest pewne – zawsze układała się i nadal układa znakomicie. To z jednej strony zaszczyt, że najlepszy w Polsce salon tej marki jest naszym wieloletnim partnerem, a z drugiej dowód na naszą jakość, na to, że możemy współpracować z potęgami biznesowymi. Salon Toyoty jest też sponsorem tytularnym organizowanego przez nas międzyklubowego turnieju halowego Lubuszanka Falubaz Toyota Cup.

6. Projekt APF Ladies – od zawsze trenowały u nas dziewczynki, ale przez lata mogły to robić tylko razem z chłopcami. Aktualnie grupy żeńskie trenują już w trzech lokalizacjach – mamy APF Ladies w Zielonej Górze, Krośnie Odrzańskim i Nowej Soli, a dziewczyny pod okiem naszych trenerek robią systematyczne postępy, na co dowód m.in. w postaci powołań na konsultacje kadr lubuskich.

7. Projekty Lubuska Akademia Bramkarska i Indywidualne Fragmenty Gry – współczesny futbol potrzebuje oryginalnych i indywidualnych rozwiązań i z takim podejściem powstały nasze dwa projekty – LAB i IFG. Czym byłaby drużyna piłkarska bez dobrego bramkarza? Wiemy jak ważna i jak specyficzna jest to pozycja na boisku, dlatego do wyszkolenia tych najlepszych powołaliśmy własną szkółkę, która ma swój autorski model szkolenia. Co ważne, w LAB szlifować bramkarskie umiejętności mogą nie tylko członkowie APF, ale i innych klubów. Z kolei IFG to kolejna z naszych autorskich inicjatyw i wynik wieloletnich analiz, poszukiwań najlepszych metod szkolenia i przeniesienia w tym przypadku portugalskich wzorców do polskich realiów. System IFG zawiera ofertę doradztwa szkoleniowo-organizacyjnego, podnosi poziom szkolenia, zarządzania i komunikacji w zespole. IFG zakłada indywidualne podejście do zawodników, ale też rozwój trenerów.

8. Sportowe Przedszkole Akademia Piłkarska Falubaz – w społeczeństwie coraz silniej odbija się stosunkowo niewielka ilość aktywnego spędzania czasu i złe odżywianie, dlatego sportowe nawyki i zdrowe podejście do życia trzeba wpajać dzieciom już od najmłodszych lat. Nasza Akademia widoczna jest w placówkach przedszkolnych, gdzie prowadzi zajęcia nastawione na zabawę, ogólną sprawność i podstawowe elementy piłki nożnej.

9. Awans do Centralnej Ligi Juniorów – jeden z długofalowych celów jaki sobie stawialiśmy został osiągnięty w 2020 roku, kiedy to drużyna TS APF Masterchem Przylep zdobyła Mistrzostwo Województwa w kategorii Trampkarz i po barażu z Polonią Nysa awansowała do grupy C rozgrywek centralnych, gdzie rywalizuje m.in. z Zagłębiem Lubin, Śląskiem Wrocław, Rakowem Częstochowa, Rozwojem Katowice czy Miedzią Legnica. Awans był wypadkową dwóch spraw: partnerstwa z klubem z Przylepu, który wniósł do niego przede wszystkim wartość logistyczno-organizacyjną oraz jakości sportowej polegającej na tym, że drużynę w zdecydowanej większości tworzą wychowankowie APF oraz kilku zawodników sprowadzonych przez naszą Akademię do Przylepu.

10. Halowe Mistrzostwo Województwa Lubuskiego w kat. U-12 i udział w Pucharze Prezesa PZPN – drużyna APF w 2020 roku nie tylko pokonała lubuskich rywali – w finałowym turnieju były to zespoły z Cybinki, Słubic i Gorzowa, ale przede wszystkim jako jedyny zespół z województwa mogła wziąć udział w Warszawie w prestiżowym turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Finalnie APF dotarła do ćwierćfinału, gdzie ulegliśmy Pogoni Szczecin, ale miejsce w czołowej ósemce w Polsce napawa nas dumą!

BONUS!

Jak napisaliśmy, to niezwykle trudne wyróżnić zaledwie 10 faktów, dlatego pozwalamy sobie na jeden bonus i wyróżnienie specjalne – z jednej strony indywidualne, a z drugiej wskazujące na właściwą drogę obraną w całej Akademii.

Mianowicie chodzi o osobę Ksawerego Kukułki, jednego z naszych pierwszych wychowanków, który zaczynał w pierwszej nowosolskiej lokalizacji, a dziś jest blisko zawodowej kariery piłkarskiej. Ksawery po latach gry w Akademii Piłkarskiej Falubaz zmienił na krótko otoczenie na Szczecin, a następnie przeszedł do Lecha Poznań, gdzie jest coraz bliżej pierwszego składu. Ksawery to jeden z najbardziej uzdolnionych lewonożnych zawodników w Polsce w swojej kategorii wiekowej, czego dowodem powołania do reprezentacji kraju U-17.

Wiele rzeczy świadczy o jakości szkolenia w takich akademiach jak nasza, ale jedną z nich jest to, czy jest w stanie wychować piłkarza na poziom piłki zawodowej, a nawet reprezentacyjnej. Przykład Ksawerego pokazuje, że nie jest to niemożliwe i że możemy zbudować w młodym człowieku fundamenty, na których ciężką pracą zbuduje on coś naprawdę wartościowego!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48502741749 zapisy@akademiafalubaz.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ FALUBAZ". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ FALUBAZ"