Okrągły jubileusz Akademii Piłkarskiej Falubaz! Jesteśmy z wami już 10 lat!

25-03-2021, 09:09

Tak, to właśnie dziś, 25 marca, obchodzimy jubileusz 10-lecia działalności liczonej od dnia, kiedy po raz pierwszy odbył się trening naszej Akademii w województwie lubuskim. 25 marca 2011 roku w Nowej Soli miały miejsce pokazowe zajęcia, a kilka dni później – 4 kwietnia, nasi trenerzy poprowadzili pierwszy z tysięcy przeprowadzonych do dziś treningów

- Wszystko, co będziemy robić z dziećmi, ukierunkowane jest na zabawę i ogólny rozwój najmłodszych, bo od tego należy zaczynać. Nasi podopieczni mają po zajęciach być uśmiechnięci, a jego rodzice dumni. Dopiero później przekonamy się, czy dane dziecko ma talent do piłki nożnej, czy powinno uprawiać ten sport dalej, czy inną dyscyplinę. Czy dziecko potem będzie pływać, ćwiczyć judo, jeździć na żużlu, to bez znaczenia, bo po latach w Akademii będzie przygotowane do uprawiania sportu – mówił zimą 2011 roku Damian Stopa, Prezes Akademii Piłkarskiej Falubaz, a jego słowa sprawdziły się i znajdywały odbicie przez całą następującą po tym dekadę.

Gdyby spróbować ująć 10 lat Akademii w choćby najważniejszych liczbach, to już nie sposób doliczyć się wszystkiego. Bo z pewnością są to np. tysiące zadowolonych młodych piłkarzy i piłkarek, którzy trenowali i trenują pod okiem trenerów z myszką na piersi. To tysiące godzin na boiskach, w halach, na treningach, meczach ligowych, turniejach i obozach. To wreszcie setki reprezentantów APF powoływanych do kadr wojewódzkich i na konsultacje krajowe, ale też setki trenerów, którzy profesjonalnie i z oddaniem tworzą i tworzyli przez cały ten czas trzon Akademii.

- Cel pierwszej dekady został osiągnięty, chociaż wielu w to nie wierzyło i mówiło „nie ma szans, to się nie uda”. A jednak. Mamy obecnie ok. 1200 członków i dwa razy tyle zadowolonych rodziców. Jesteśmy nie tylko w województwie lubuskim marką zarówno pod kątem organizacyjny, jak i sportowym. Cały czas idziemy do przodu proponując nowe ukierunkowane w konkretne umiejętności projekty. Wychowujemy szczęśliwe, zdrowe, wysportowane dzieci, które osiągają coraz wyższy poziom w uprawianiu piłki nożnej. Teraz przyszedł moment, kiedy możemy z dumą świętować 10 bardzo owocnych lat – podkreśla D. Stopa.

Zapraszamy do celebrowania razem z nami! Okazji nie będzie brakowało. Wrócimy do paru wspomnień, coś podsumujemy, zabawimy się w konkursach z nagrodami, ale też po prostu zagramy w piłkę mając z tyłu głowy świadomość, że robimy to dobrze i z korzyścią dla dzieci. I już dziś życzymy sobie i wam kolejnych, co najmniej tak samo udanych 10 lat!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group