Indywidualny trening piłkarski

26-04-2021, 17:52

Często niepozorna ,,zajawka” np. trening piłki nożnej przeradza się w hobby, a to zazwyczaj łączy się z tym, że umiejętności Twojego dziecka wzrastają. Wtedy z pewnością dokładnie obserwujesz poczynania swojego młodego sportowca, zwracasz uwagę, czy robi postępy oraz motywujesz go i zachęcasz do dalszych ćwiczeń. Jednak na niektórym etapie podróży piłkarskiej warto zwrócić uwagę na treningi indywidualne, które będą doskonałym urozmaiceniem szkoleniowym dla Twojego dziecka. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie zalety przynosi taki model zajęć!

Indywidualny trening piłkarski

Na czym skupiają się treningi indywidualne?

Treningi indywidualne są uzupełnieniem zajęć grupowych. Zajęcia obywają się w małych grupach, przy użyciu sprzętu treningowego dostępnego dla każdego zawodnika. Dzięki temu czas spędzony na boisku jest urozmaicony. Taka forma aktywności wpływa na pobudzenie rozwoju ruchowego, indywidualnych umiejętności piłkarskich, poprawę motoryki  oraz koordynacji ruchowej. Metodologia treningowa opiera się również na ćwiczeniach ogólnorozwojowych, które są kluczowym elementem w rozwoju fizycznym najmłodszych. Kolejną zaletą treningów indywidualnych jest możliwość skupienia się na poszczególnych elementach treningowych, między innymi na motoryce, poprawie szybkości. Każdy trening może być blokiem tematycznym, a regularne ćwiczenia w mniejszych grupach z pewnością przyniosą poprawę sprawności. Personalizowane zajęcia pozwolą też na monitorowanie postępów i wskazaniu elementów treningowych, nad którymi trzeba popracować.

Czy wiesz czym są Indywidualne Fundamenty Gry?

Jak już wspomnieliśmy trening indywidualny niesie ze sobą wiele zalet. Dlatego też chcielibyśmy przypomnieć o projekcie Akademii, a mianowicie o Indywidualnych Fundamentach Gry. Jest  to specjalna oferta treningów indywidualnych dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat, chcących przyspieszyć rozwój umiejętności i wiedzy piłkarskiej. Program stanowi uzupełnienie tradycyjnych treningów z zespołem i pozwala na poprawę takich parametrów, jak: motoryka, siła, technika, wytrzymałość, drybling, precyzja i kreatywność. Udział w projekcie mogą wziąć zawodnicy z naszej Akademii oraz piłkarze z innych klubów. Dzięki temu nasi adepci mogą rozwijać się wszechstronnie.

Jak wyglądają przykładowe  ćwiczenia podczas treningu indywidualnego?

Jednym z elementów treningowych są  zadania, które szlifują panowanie nad piłką oraz nad swoim ciałem. W ćwiczenia wplatane są elementy kształtujące ogólną sprawność: skoki, czołganie, czy naśladowanie ruchu zwierząt.  Zawodnicy pokonują zaawansowane tory przeszkód z wykorzystaniem pachołków, płotków oraz specjalistycznego sprzętu podczas, w których muszą wykazać się bardzo dobrym prowadzeniem piłki. Treningi indywidualne skupiają się również na doskonaleniu techniki podania i przyjęcia piłki. Ćwiczenia polegają na wprowadzeniu dużej liczby podań oraz przyjęć w krótkim czasie. Początkowo są one realizowane bez presji przeciwnika, aby w kolejnych etapach odwrócić sytuację i wykonywać te sama zadania, jednak już z pełną presją. Jedną z najważniejszych kwestii w szkoleniu piłkarskim odgrywają ćwiczenia 1 na 1. Podczas ataku na boisku, wygrany pojedynek stwarza przewagę całej drużyny i pozwala zdobyć bramkę. Ta część indywidualnego treningu piłki nożnej charakteryzuje się wysoką intensywnością oraz dużą liczbą powtórzeń.

Pamiętajmy jednak, że trening indywidualny nie może zastąpić treningu zespołowego! Tego typu zajęcia mają być uzupełnieniem szkolenia młodego zawodnika i mają przyczynić się do kompleksowego kształtowania piłkarskich umiejętności.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group