Falubaz w międzynarodowej stawce!

02-10-2019, 17:00

Akademia Piłkarska Falubaz 2008 wzięła udział w prestiżowym International Tournaments Słubice PL, gdzie nasi chłopcy rywalizowali m.in. z RB Leipzig, Viktorią Berlin i Olimpique Kaliningrad

W ostatni weekend września do Słubic zawitała druga edycja Europejskich Gier Testowych czyli impreza pod nazwą International Tournaments.

Akademia Piłkarska Falubaz pierwszego dnia rywalizowała w grupie B z drużynami: RB Leipzig, Viktoria 89 Berlin, Benfica Academy Ukraine, Olimpique Kaliningrad, Hradec Kralove, Śląsk Wrocław i Pogoń Szczecin.

Bilans 6 punktów i 6. miejsce przed RBL i Benficą AU zdecydował o tym, że drugiego dnia APF grał w tzw. Lidze Europy (najlepsi trafili do Ligi Mistrzów), w której z dorobkiem 12 punktów zajął 3. miejsce za Olimpique Kaliningrad i ukraińskim Chaika Vyshhorod, a przed np. RBL, Stilonem Gorzów czy Berlin United.

Dodajmy też, że w całym turnieju najlepsi okazali się piłkarze Hradec Kralove, a podium uzupełniły Legia Warszawa i Pogoń Szczecin.

- Cieszę się, że mieliśmy okazje wystąpić na tym turnieju i rywalizować z zespołami, jak Pogoń, Śląsk, RB i pozostałymi uznanymi markami. Drugiego dnia dało się zauważyć, jak dobrze wpłynął na nas pierwszy dzień zmagań, w którym przeciwnicy zmuszali nas do podejmowania szybkich decyzji i ciągłego szukania wolnych przestrzeni między dobrze ustawionymi rywalami. Do tego musieliśmy sobie radzić z wysokim pressingiem oraz zarówno w obronie jak i ataku dużo grać jeden na jeden z zawodnikami topowych zespołów – ocenia trener rocznika 2008 Radosław Salwa.

- Chciałem pochwalić swoich chłopców przede wszystkim za pokazywanie zaangażowania od początku do końca każdego meczu. Cieszę się, że przy tak wymagających przeciwnikach potrafiliśmy grać odważnie, tworzyć akcje, które nie zawsze skutkowały zdobyciem gola, ale zawsze stwarzały do tego okazje – dodaje R. Salwa.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group