Zespół przede wszystkim

06-09-2018, 13:50 Porady dla dziecka i rodzica

 Futbol jest niezwykle specyficzną dziedziną sportu, która nieustanie łączy indywidualizm z ideą zespołowości. Niezwykle ważna jest rola trenera, przed którym stoi wielkie wyzwanie: połączyć swoiste cechy zawodników i stworzyć silny zespół.

 Indywidualne umiejętności każdego młodego piłkarza są niezwykle cenne, bowiem większość akcji na boisku tzw. pojedynki „jeden na jeden”, które pozwalają na realizację kolejnych założeń taktycznych. Jeśli jednak zawodnik zaczyna stawiać swoje zdolności ponad dobro całej drużyny może doprowadzić to do sromotnej porażki. Gra wtedy nie toczy się o wspólny, lecz indywidualny cel.

 Trenerzy muszą wzbudzić w młodych zawodnikach poczucie, że są kolektywem, który dąży do realizacji jednego, solidarnego zamierzenia. Niezwykle pomocne są w tej kwestii zagadnienia z psychologii sportu, dzięki czemu mogą oni w fachowy sposób dotrzeć do najmłodszych piłkarskich adeptów.

 W Akademii Piłkarskiej Falubaz kadra trenerska za podstawę swojego działania ma wzbudzanie w swoich zawodnikach potrzebę wzajemnego szacunki i świadomości, że drużynę tworzy się na dobre i na złe. Wierzymy, że dzięki metodom szkoleniowym obowiązującym w naszych strukturach każde dziecko będzie umiało połączyć samorealizację z walką o wspólne dobro zespołu.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group