Połączyła ich piłka

19-05-2019, 17:13 Turnieje

Już po raz trzeci zawodnicy zaprzyjaźnionych klubów – Akademii Piłkarskiej Falubaz oraz SV Wacker 09 Cottbus spotkali się na turnieju w Nowej Soli

W imprezie zatytułowanej „Łączy nas piłka” współfinansowanej pieniędzmi z programu Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr wzięło udział ponad 100 młodych piłkarzy.

Zawody na stadionie lekkoatletycznym przy nowosolskim Liceum Ogólnokształcącym podzielone były na trzy turnieje. Przede wszystkim zespoły Akademii Piłkarskiej Falubaz oraz SV Wacker 09 Cottbus rywalizowały w kategoriach wiekowych Żak i Orlik, natomiast w kategorii Młodzik doszło do sparingu pomiędzy dwoma rocznikami APF – 2008 i 2007.

Rywalizację Żaków z kompletem punktów (i bilansem bramkowym 29:3) wygrał pierwszy zespół APF I. Także kolejne miejsca na pudle przypadły gospodarzom, a zajęły je kolejno APF III i APF II.

SV Wacker I zakończył rywalizację na miejscu czwartym, SV Wacker II na piątym, a stawkę zamknęli chłopcy z APF IV.

Tytuł Najlepszego Zawodnika turnieju otrzymał Stanisław Malinowski (APF I), natomiast jako Najlepszego Bramkarza wyróżniono Ole Galke (SV Wacker II),

Turniej Orlików rozgrywały trzy zespoły – dwa niemieckie i jeden polski. Tutaj najlepsi okazali się gości z SV Wacker I, którzy wygrali oba spotkania po 1:0. Miejsce drugie zajęli piłkarze APF, a trzecie SV Wacker II.

Najlepszy piłkarze wybrano Magnusa Faschina z Cottbus, a bramkarzem Matisa Leroy’a z APF.

Tak jak wspomnieliśmy kategoria Młodzik była wewnętrzną sprawą naszych zespołów. W meczu rozgrywanym systemem 2x20 minut wynik od początkowego 0:0 ani razu nie uległ zmianie, chociaż trzeba powiedzieć, że więcej groźnych akcji wyprowadzili młodsi podopieczni Radosława Salwy. Po bezbramkowym remisie trzeba było zwycięzcę wyłonić w rzutach karnych, a te nieznacznie lepiej wykonali chłopcy Jacka Druciarka (2:1) i to oni mogli na koniec cieszyć się z otrzymania pucharu.

Co do nagród indywidualnych, to statuetkę Najlepszego Zawodnika otrzymał Alex Wegner (APF 2008), a Najlepszego Bramkarza drugi z braci Leroy – Maksim (APF 2007).

Ostatecznie tego dnia nie wyniki były najważniejsze, a kolejna polsko-niemiecka integracja przez sport. Każdy z uczestników turnieju otrzymał medal i piłkę, a najlepsze drużyny również puchary. Po sportowej rywalizacji wszyscy przenieśli się do Parku Krasnala, gdzie mogli korzystać z najróżniejszych atrakcji do późnych godzin popołudniowych.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group