Najpopularniejsze sztuczki piłkarskie!

15-07-2019, 10:05

Marzeniem każdego młodego piłkarza jest wykonanie sztuczek podpatrzonych u piłkarzy w telewizji. Zabawy z piłką czy też finezyjne zwody imponują widzom świetnym poczuciem czasu oraz techniką. Niestety opanowanie tych zagrywek wymaga bardzo dużo pracy i czasu. Czasem jednak jest warto spróbować i przy okazji poprawić czucie futbolówki przy stopie. Prezentujemy kilka podstawowych, łatwych do nauczenia „trików”.

1. Step up

Step up to technika zbliżona do Dookoła świata, różniąca się jednak tym, że to zwód. Pozwala na szybkie zwiedzenie przeciwnika i dynamiczne wejście w wolną strefę. Tak samo jak przy okazji wyżej wymienionej sztuczki robimy coś na wzór próby okrążenia piłki stopą. W kulminacyjnym momencie przerzucamy piłkę na drugą stroną i pewnym ruchem ciała mijamy zawodnika. Ten prosty patent na pewno zmyli rywala, który będzie myślał, że mamy zamiar wykonać ruch w przeciwnym kierunku.

2. Kapkowanie

Każdy zawodnik zaczyna od tzw. „kapek”. Żonglerka polepsza naszą reakcję na piłkę oraz jej kontrolę. Oprócz świetnej zabawy kapkowanie nauczy Cię wykorzystywania innych partii ciała takich jak głowa czy kolana, do opanowania futbolówki. Doskonaląc się w tej technice zauważysz, że polepszy się Twoje przyjęcie czy też „zgaszenie” spadającej piłki z nieba.

3. Ruletka

Opatentowany przez Zinedine Zidane’a zwód pozwoli wam poruszać się z piłką korzystając z pamięci mięśniowej. Technika polega na wykonaniu obrotu o 360 stopni, przekładając piłkę z jednej na drugą nogę, widowiskowo wymijając przeciwnika. W pewnym momencie triku, będziemy musieli zaufać naszej pamięci, ponieważ piłka będzie poza zasięgiem naszego wzroku. Ta cenna technika znacząco rozwinie opanowanie futbolówki.

4. „Dookoła świata”

Kiedy już opanujesz żonglerkę, możesz spróbować jednej z najpopularniejszych sztuczek. „Dookoła świat” pomoże Ci zwiększyć szybkość wykonywanych ruchów nogą oraz wpłynie na Twoją spostrzegawczość. Kapkując spróbuj zrobić okrążający ruch nad osią piłki, aby powrócić do pozycji startowej. Ten widowiskowy trik na pewno zrobi wrażenie na kolegach z drużyny.

Profesjonalnym doskonaleniem narzędzi technicznych w rozwoju zawodnika zajmuje się projekt Indywidulanych Fundamentów Gry.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group