Czy zajęcia pozalekcyjne to dobry wybór?

25-09-2019, 10:29 Porady dla dziecka i rodzica

Rok szkolny wystartował! Stanowi to odpowiedni czas, aby zapisać twoją pociechę na zajęcia dodatkowe. Jaki rodzaj ćwiczeń dodatkowych wybrać? Czy warto, aby twoje dziecko po szkole miało jeszcze kolejne zajęcia? Na te oraz inne odpowiedzi odpowie Ci Akademia Piłkarska Falubaz!

Zapisz się na zapoznawcze treningi i odbierz piłkę!

Zajęcia pozalekcyjne są tuż obok ciebie!

Dowiedz się na początku, czy twoja szkoła ma takie możliwości, aby zorganizować dodatkowe lekcje. Informacje takie możesz uzyskać od kadry nauczycielskiej szkoły. Dogodnościami płynącymi z takiego rozwiązania będą niewątpliwie:

 • płynna aklimatyzacja,
 • brak problemów z dotarciem na trening,
 • elastyczność czasowa dla rodzica,
 • zajęcia dopasowane pod zainteresowania dzieci,
 • brak dodatkowych kosztów.

W mojej szkole nie ma żadnych dodatkowych zajęć!

Dobrym wyjściem z sytuacji będzie, w tym przypadku przeszukanie Internetu pod kątem miejsca zamieszkania i zainteresowań. Podpytaj także swoich sąsiadów lub swoich znajomych. Największymi korzyściami są:

 • brak skojarzenia ćwiczeń ze szkołą,
 • szeroki zakres tematyczny zajęć
 • trening w profesjonalnych akademiach sportowych,
 • specjalistyczna opieka podczas zajęć.

Po co zapisywać twojego malca na zajęcia dodatkowe?

Największym plusem jest to, iż uczy się współpracy i życia w grupie. Już wtedy nawiązuje pierwsze znajomości, staje się bardziej towarzyskie i rozmowne. Zwiększa swoje kwalifikacje od najmłodszych lat, co zaprocentuje w przyszłości. Lepiej organizuje sobie czas, gdyż musi połączyć obowiązki szkolne z treningami. Uczy się pokory, taktowności i cierpliwości, bo na wszystko potrzeba czasu. Żadne nabywane umiejętności nie przychodzą ot tak, na wszystko trzeba sobie sumiennie zapracować.

Ważne, abyś pamiętał o kilku regułach!

 1. Co za dużo to nie zdrowo! –  Znaj umiar. Dwa do trzech razy w tygodniu w zupełności wystarczy na zajęcia pozalekcyjne.
 2. Nic na siłę! – Nie każ swojemu dziecku chodzić tam za karę.
 3. Pamiętaj, że wciąż jest dzieckiem! – Zabawa i odpoczynek to równie potrzebne elementy życia.
 4. Dobierz je odpowiednio do wieku i możliwości dziecka – jeżeli widzisz, iż przejawia zdolności manualne, dobrym wyborem będzie plastyka.
 5. Sprawdź co tak naprawdę lubi robić – Uśmiech na ustach to największa nagroda dla Ciebie.

Problem z wyborem

Obecnie możemy zauważyć bardzo szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych

Zajęcia naukowe

Nauka języków, uczęszczanie na koła przedmiotowe jak np. fizyczne, polonistyczne, informatyczne. Pomagają osiągać wyniki w nauce, poszerzają wiedzę w dziedzinach, którymi malec się interesuje. Dzięki temu egzaminy, które czekają go w przyszłości, będzie zdawał z łatwością. Uniknie stresu przy rekrutacji do następnych szkół, a może nawet zacznie brać udział w konkursach lub olimpiadach naukowych.

Zajęcia artystyczne

Malowanie, lepienie z gliny czy gra na gitarze pomogą rozwinąć zdolności manualne, rozszerzać możliwości umysłowe, szybciej dostrzegać popełniane błędy czy zwiększać wrażliwość na sztukę. Muzyka pomaga wyrażać swoje siebie i swoje emocje. Skupienie, którego wymaga gra, pomaga oderwać myśli od bieżących problemów i załagodzić stres. Poprawia pamięć i koncentracje, podczas tego musisz skoordynować ruchy oraz zwrócić uwagę na rytm.

Zajęcia Sportowe

Wszystkie sporty zespołowe: futsal, piłka ręczna, piłka nożna, ale także gimnastyka, bieganie i sztuki walki. Będą bardzo dobrą drogą do kształtowania charakteru dziecka. Nabywa ono dużą pewność siebie, ma zapewniony ciągły ruch, a dodatkowo hartuje swój organizm od najmłodszych lat. Uczy się doskonalić swoje umiejętności, dąży do osiągnięcia celów, co czyni z niego zwycięzcę.

 Jeżeli już zdecydowałeś się na sport, należy pomyśleć, którą dyscyplinę wybrać. Piłka nożna dla dzieci cieszy się bardzo dużo popularnością. Nie ma co się dziwić, gdyż widząc takie autorytety, jak Arkadiusz Milik, Grzegorz Krychowiak, czy patrząc trochę bliżej – Piotr Reiss, chcą być takie jak one. Oprócz tego zajęcia piłkarskie uczą współpracy, dyscypliny oraz pokory. Nie zamykaj się tylko na futbol, warte rozważenia jest również karate, skok o tyczce lub taniec. Każde z nich nauczy ich bardzo przydatnych i ważnych wartości życiowych.

Polecamy Ci także zajrzeć do porównywarki zajęć pozalekcyjnych, jaką znajdziesz na stronie oferteo.

https://www.oferteo.pl/dzial/wiecej#kategoria-edukacja

Mam nadzieję, że pokazaliśmy Ci, czy warto zapisać waszą pociechę na zajęcia pozalekcyjne oraz jak to zrobić. Niech ten nowy rok będzie przyjemnością dla Ciebie i Twojego dziecka!

Zapraszamy was na treningi do naszej akademii!

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group