Szkolenie w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin

25-11-2015, 08:47

Akademia Piłkarska Falubaz stawia na jakość rozwoju piłkarskiego dzieci i młodzieży. Słuszność obranej metodologii szkolenia udowadniają nie tylko liczne sukcesy naszych młodych zawodników, ale także chęć ciągłego podnoszenia swoich umiejętności przez kadrę szkoleniową. Dzięki uprzejmości Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin, Akademia Piłkarska Falubaz jako klub partnerski klubu z Ekstraklasy, miała okazję wziąć udział w szkoleniu organizowanym na terenie obiektów dwukrotnego Mistrza Polski.

 

– Nasi szkoleniowcy starają się dostosowywać się do panujących trendów szkoleniowych, które dzięki innowacjom technicznym oraz coraz większym ambicjom zawodników muszą się zmieniać i elastycznie dopasowywać do potrzeb i możliwości młodych piłkarzy. Cieszymy się, że mamy możliwości do podnoszenia swoich umiejętności, co pozytywnie wpłynie na jakość treningów mówi Damian Stopa, Koordynator i Trener Akademii Piłkarskiej Falubaz.

 

 

Spotkanie podzielono na dwie części – teoretyczną i praktyczną. W pierwszej z nich, trenerzy Akademii Piłkarskiej Falubaz mieli okazję wysłuchać wykładów na temat piłkarskiego wychowania najmłodszych grup wiekowych – dotyczących ich organizacji, działania scoutingu czy tworzenia efektywnych planów treningowych. Prelekcje prowadzili doświadczeni trenerzy, w tym Richard Grootscholten – szkoleniowiec z niemal 30-letnim stażem, posiadający licencję UEFA PRO, wychowawca m.in. Kevina Strootmana (AS Roma) i zdobywca nagrody im. Rinusa Michelsa dla najlepszej akademii w Holandii w 2009 roku dla Sparty Rotterdam, obecnie Dyrektor Techniczny Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin.

Konferencję zakończono obserwacją treningów pokazowych U-8 i U-9 przeprowadzonych na najnowszych obiektach klubu.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group