Nowe projekty, kolejne sukcesy!

05-01-2020, 17:00

Pierwsza lokata w wojewódzkiej I Lidze Młodzika, debiut w rozgrywkach Trampkarzy, obroniony Puchar Tymbarku w kategorii U-8 czy też rozpoczęcie projektu APF Ladies – to tylko jedne z wielu sukcesów naszej Akademii, które odnieśliśmy w minionym 2019 roku

Dobry obyczaj każe przepuszczać panie przodem, a w naszym podsumowaniu starego roku nie ma innego wyjścia, jak zastosować się do tej zasady również dlatego, że właśnie tak rozpoczął się dla Akademii Piłkarskiej Falubaz rok 2019.

Projekt APF Ladies wystartował w lutym i zaowocował tym, że dzisiaj w Zielonej Górze i Krośnie Odrzańskim odbywają się treningi skierowane wyłącznie do dziewcząt w wieku od 4 do 12 lat. Ewa Siemianowska, Gabriela Massalska i Angelika Horowska z każdym miesiącem rozwijają sekcję, która ma w swoich szeregach już kilkadziesiąt piłkarek. APF Ladies miały okazję zmierzyć się z przeciwniczkami na turnieju w Żarach, a następnie dwa zespoły w różowych strojach z Myszką pokazały się podczas naszego Falubaz Cup w Drzonkowie.

Sukcesem APF Ladies bez wątpienia jest też fakt, że projekt został zarekomendowany przez Lubuski Związek Piłki Nożnej do pilotażowego programu UEFA Playmakers. Niebawem powinno się wyjaśnić, czy w tym trzyletnim programie, którego partnerami są PZPN i Disney, znajdzie się żeńska ekipa naszego Falubazu.

W marcu świętowaliśmy kolejne urodziny APF. - Osiem lat minęło, jak jeden dzień, a my nie zwalniamy tempa. Rok w rok w naszej Akademii trenuje więcej dzieci. Dalej bierzemy udział w takich turniejach jak: Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku, czy FootballPro Cup Masters. Sami również organizujemy zawody, np. Falubaz Cup czy Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie. A w wakacje jeździmy na obozy oraz organizujemy półkolonie, na których trenujemy w pocie czoła, aby z każdym dniem stawać się coraz lepszymi – pisaliśmy na naszej stronie internetowej.

Wraz z nadejściem wiosny wróciły treningi na naturalnych boiskach i Orlikach oraz wspomniane turnieje WLLP. Poszczególne reprezentacje APF brały udział w rozgrywkach ligowych, a przygotowania do kolejnych pojedynków rocznikowi 2008 urozmaiciła wizyta ambasadora turniejów EWE CUP - Radosława Gilewicza, asystenta selekcjonera pierwszej reprezentacji kraju Jerzego Brzęczka.

W maju po raz trzeci zawodnicy zaprzyjaźnionych klubów – Akademii Piłkarskiej Falubaz oraz SV Wacker 09 Cottbus spotkali się na turnieju w Nowej Soli. Imprezę zatytułowaną „Łączy nas piłka” współfinansował program Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr.

W tym okresie zakończyły się zmagania ligowe, a do gablot APF trafiły puchary za wygranie trzech wiosennych grup mistrzowskich.

Na pierwszym miejscu sezon zakończył w wojewódzkiej I Lidze Młodzika zespół rocznika 2006 prowadzony przez Remigiusza Chyłę.

Tytuły Mistrzów Podokręgu LZPN Zielona Góra w sezonie 2018/19 wywalczyły też nasze kadry z kategorii Orlik (trener Radosław Salwa) i Żak (Łukasza Markowskiego).

Ponadto swoją grupę Młodzika wygrał UKS APF II; drugi Falubaz występujący w Żaku był trzeci; a kilka kolejnych miejsc na pudle zajmowaliśmy wiosną w podokręgach nowosolskim i świebodzińskim.

APF zajął I miejsce w Finale Wojewódzkim XIX edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” w kat. U-8. Co ważne, była to udana obrona tytułu wywalczonego również rok wcześniej.

Po letniej przerwie, obozach i półkoloniach wróciliśmy do regularnych treningów. 7 września w Zielonej Górze, Nowej Soli i Sulechowie wznowiliśmy rywalizację w WLLP, która kończyła się 12 października po raz pierwszy także na obiektach Kompleksu Sportowego Arena w Żaganiu.

Tak jak i w poprzednich latach na obiektach Zagłębia Lubin APF wzięła udział w turnieju organizowanym przez Ekstraklasę i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Reprezentacja APF rocznika 2008 wzięła udział w prestiżowym International Tournaments Słubice PL, gdzie nasi chłopcy rywalizowali m.in. z RB Leipzig, Viktorią Berlin i Olimpique Kaliningrad.

Końcówka jesieni przyniosła finisz pierwszej części zmagań ligowych sezonu 2019/20. APF wystawił w różnych podokręgach zespoły w czterech kategoriach wiekowych, jak zawsze główny nacisk kładąc na rozwój zawodników w grze ze starszymi rywalami.

Najważniejszymi osiągnięciami na tym etapie było kilka awansów do wiosennych grup mistrzowskich, co stało się za sprawą pięciu pierwszych miejsc i dwóch drugich.

Ważny był też udany debiut w partnerstwie z TS Przylep w I Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy. TS APF Masterchem Przylep złożony z graczy rocznika 2006 i 2007 (a więc zasadniczo młodszych od przeciwników, którzy w większości urodzili się w roku 2005) poprowadził do 4. miejsca jesienią R. Chyła.

Końcówka roku to oczywiście kolejna edycja Falubaz Cup w Drzonkowie, czyli największego piłkarskiego turnieju halowego dla dzieci w tej części Polski, który organizuje nasze Akademia. Po dwóch dniach zmagań w hali Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się jeszcze Lubuszanka Falubaz Toyota Cup, czyli międzyklubowa rywalizacja, w której reprezentował nas rocznik 2009 Kacpra Dworaka. APF musiał uznać wyższość Śląska Wrocław i Górnika Zabrze, ale zajął trzecie miejsce podium przed Zagłębiem Lubin, Stilonem Gorzów i Pogonią Szczecin.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group