Najciekawsze kolekcje piłkarskie na świecie!

08-07-2019, 11:57

Każdy z nas pamięta czasy, w których kolekcjonowało się gadżety związane ze swoim ulubionym klubem czy piłkarzem. Koszulka z nazwiskiem największego idola czy plakaty kolekcjonowane w sportowych czasopismach - to kształtowało nas jako kibiców. Kilku fanów futbolu poszło jednak ze swoją pasją o krok dalej, jakie są najciekawsze gadżety w prywatnych zbiorach kolekcjonerów?

1. Największa kolekcja szalików

Kibic Korony Kielce - pochodzący z Kajetanowa Daniel, posiada 1100 szalików w swojej ciągle rosnącej kolekcji. Zaczynał od szalików właśnie Korony, powoli rozszerzając swoje zbiory na inne kluby z województwa świętokrzyskiego. Za swój najdroższy szalik Daniel zapłacił 300 złoty, chociaż w chwili obecnej może być wart o wiele więcej!

2. Największa kolekcja zdjęć piłkarskich

Pan Jacek Pasierb ze Świdnika zaczął swoją kolekcję w 1982 roku, kiedy zdobył zdjęcie polskiej reprezentacji uwiecznione podczas mundialu w Hiszpanii. Od tej pory zebrał 12 zeszytów formatu A4, w których przechowuje unikalne zdjęcia składów klubów i drużyn krajowych. Jak sam mówi, jego białym krukiem pozostaje zdjęcie drużyny… Wysp Kokosowych!

3. Największa kolekcja naklejek

Gianni Bellini to niepozorny Włoch, który posiada jednak wielką pasję - od dziecka kolekcjonuje naklejki Panini. Jeden karton z albumami sprzed 40 lat wycenił na ponad 25 000 euro! Sam żartuje, że w razie pożaru ratował by swoją kolekcję, ponieważ rodzina zawsze możesz sama uciec. Nie polecamy takiego podejścia, ale nie można odmówić mu przywiązania do pasji.

4. Największe buty piłkarskie

Rabka-Zdrój to miejscowość, która wyróżnia się niecodziennym eksponatem. To właśnie tam, w muzeum Rekordów i Osobliwości znajdują się buty uszyte przez pochodzącego z Radomia Pana Edmunda Kryza. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby buty nie miały 3,2 metra długości!

Jeśli należysz do grona oddanych fanów futbolu, w oficjalnym sklepie piłkarskim naszego Klubu, możesz zakupić unikatowe pamiątki i gadżety związane z Akademią!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group