Młodzik wygrywa i zbiera doświadczenie

04-06-2019, 22:05

Zespół rocznika 2006 na pierwszym miejscu zakończył rywalizację w wojewódzkiej I lidze młodzika, w której mierzył się z Iskrą Wymiarki, UKS Czarnymi Żagań, Syreną ZAP Zbąszynek, APM Murawskiego Zielona Góra i Koroną Wschowa

- Liga była bardzo wyrównana. Pierwszej dwie kolejki były trudne. Chłopaki musieli się zaadaptować, poznać przeciwników i dopiero w trzeciej przyszła pierwsza wygrana. Wtedy wróciła pewność siebie i uśmiech oraz poczucie, że po tygodniu mocnego trenowania przychodzi nagroda w postaci meczu, który jednocześnie jest zabawą. To w piłce jest najważniejsze – mówi trener Remigiusz Chyła.

Między rundami zespół zaliczył solidny okres przygotowawczy. Chłopcy rozegrali dziewięć sparingów z bardzo mocnymi przeciwnikami. - W końcowym rozrachunku pomogło nam to wygrać ligę i zebrać bezcenne doświadczenie – ocenia trener Chyła.

- Bardzo dziękuję za cały sezon zawodnikom i ich rodzicom. Dziękuję chłopakom za serce do walki i rodzicom za zaangażowanie się w pomoc z transportem i gorący doping w każdym meczu. Cieszy mnie, że zawodnicy rozwijają się i mają z tego wielką satysfakcję, że nie kryją radości. To ważne, bo to w dalszym ciągu są dzieci, które potrzebują naszego wsparcia, rozmowy, poświęcenia. Widzę natomiast, że mimo młodego wieku jest to grupa już doświadczona, w której pasja rozwija się i dojrzewa każdego dnia – podsumowuje R. Chyła.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group