Lekcja na Akademii Klasy Ekstra

22-09-2019, 16:40

Akademia Piłkarska Falubaz, tak jak i w poprzednich latach, na obiektach Zagłębia Lubin wzięła udział w turnieju organizowanym przez Ekstraklasę i Ministerstwo Sportu i Turystyki

Za nami kolejna edycja projektu współorganizowanego przez Ekstraklasę oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jak co roku na boiskach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin pojawiło się mnóstwo młodych pasjonatów futbolu, a wśród nich ponownie nie zabrakło zawodników Akademii Piłkarskiej Falubaz.

Na turniej pod hasłem Akademia Klasy Ekstra gospodarze poza Akademią Falubaz zaprosili m.in. piłkarzy AP Reissa, Stilonu Gorzów, Konfeksu Legnica, Gryfu Świdnica czy też Warty Śrem.

Co ważne, poza samymi rozgrywkami piłkarskimi, młode talenty tego dnia pod okiem specjalistów biorą udział w indywidualnych testach sprawnościowych przygotowanych według ogólnoeuropejskiego wzoru Eurofit, który sprowadza się do trzech ćwiczeń: zwisu na ugiętych rękach, biegu wahadłowego 10x5 metrów oraz biegu wytrzymałościowego (tzw. Bip-Test).

Akademie Klasy Ekstra to również okazje do spotkania z zawodowymi piłkarzami grającymi na co dzień w klubach Ekstraklasy, strefy z konkursami dla dzieci poniżej 6. roku życia i pełne atrakcji piłkarskie miasteczka.

O rozmachu przedsięwzięcia świadczą wypowiedzi Marcina Animuckiego, prezesa zarządu Ekstraklasy S. A.

- Poprzez projekty takie jak AKE, realizowane we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, chcemy zaszczepiać wśród dzieci już od najmłodszych lat zamiłowanie i pasję do uprawiania sportu, a w szczególności do piłki nożnej. W zeszłym roku w ramach AKE odbyły się 32 eventy, które zgromadziły ponad 27 tysięcy dzieci i blisko 17 tys. rodziców i opiekunów. Liczymy, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej. Dotychczas przez trzy lata w ramach tego wydarzenia przyciągnęliśmy na stadiony łącznie 88 tys. dzieci i dorosłych. To wyniki, które motywują nas do dalszej pracy - mówi M. Animucki.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group