Złota dziewczyna - Ewa Pajor

15-05-2019, 13:25 Dodatkowe projekty

Najlepszego polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego zna większość Polaków, niekoniecznie nawet ineteresujących się piłką nożną. Problem może pojawić się przy próbie nazwania naszej najlepszej piłkarki. Ewa Pajor – zawodniczka niemieckiego klubu VFL Wolfsburg, w tym sezonie wygrała Mistrzostwo Niemiec oraz Puchar Niemiec zostając indywidualnie królową strzelczyń ligi i kandydatką do wygrania ''Złotej Piłki'' dla najlepszej zawodniczki świata.

Ewa od wielu lat uznawana była za wielki talent w kobiecej piłce. W 2013 roku otrzymała nagrodę dla najlepszej piłkarki w Europie do lat 17. Obecnie jest za jedną z najlepszych napastniczek świata. Pozycja i sukcesy Ewy nie są przypadkowe. Poziom polskiej piłki kobiecej z roku na rok znacząco się poprawia. Spowodowane jest to w dużej mierze zwiększeniem dostępności do szkolenia wśród dziewcząt oraz zakładaniem przez kluby piłkarskie coraz liczniejszych sekcji kobiecych.

Akademia Piłkarska Falubaz także działa aktywnie na rzecz rozwoju i popularyzacji piłki kobiecej w Polsce. W naszym klubie od 2019 prowadzona jest drużyna APF Ladies. Jest to projekt skierowany wyłącznie dla dziewcząt, które chcą rozpocząć swoją przygodę z piłką nożną, bądź też trenowały dotychczas z chłopcami i dla większego komfortu i efektywności treningu chcą dołączyć do drużyny Ladies.

Czym różnią się zajęcia dziewcząt od chłopców? Główną zmianą jest dostosowanie treningu do poziomu i rozwoju dziewcząt. Treningi prowadzone są przez wykwalifikowaną trenerkę, która posiada doświadczenie zarówno od strony zawodniczki jak i szkoleniowca. Dziewczęta otrzymują niezbędne zaplecze oraz opiekę do tego, aby rozwijać się sportowo, a przede wszystkim czerpać radość z gry.

APF Ladies skierowany jest dla wszystkich chętnych dziewcząt w wieku od 4 do 12 lat. Dołączyć do drużyny można w każdym momencie, klub nie prowadzi selekcji. Aby skorzystać z 2 darmowych treningów zapoznawczych należy zgłosić się pod numerem: 669678981 lub na www,akademiafalubaz.pl


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group