jak uchronić się przed upałami?

03-06-2019, 12:16

Początek czerwca to czas, kiedy zaczynają pojawiać się upały. Z jednej strony słoneczna pogoda sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, z drugiej jednak trzeba się odpowiednio zabezpieczyć przed promieniami słonecznymi. Czy da się uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji przebywania na upale?

  1. Podstawową ochroną przed słońcem jest zakup skutecznego kremu z filtrem. Ochroni on nas przed szkodliwymi falami UV, które są inicjatorem zmian skórnych. Ochronę zapewni filtr 30 SPV, jednak można pokusić się o zakup 50 SPV, w celu ochrony twarzy, która jest szczególnie narażona. 
  2. Skuteczna suplementacja zapewni naturalną ochronę przed promieniami słonecznymi. Warto przekonać dzieci do jednej szklanki soku marchewkowego. Zawiera on beta-karoten, który zachowuje się podobnie do filtra. Wygodną opcją suplementacji jest również witamina D. 
  3. Pomocą w zdrowej aktywności fizycznej na słońcu, jest odpowiedni ubiór. Należy pamiętać o odzieniu, które zabezpieczy przede wszystkim głowę. Kapelusz będzie w całości chłodził górną część naszego ciała. Ważne również są okulary, które chronią oczy i zapobiegają starzeniu się twarzy. Podczas gry na boisku można ograniczyć się do wygodnej czapki. 
  4. Bardzo ważnym elementem zabezpieczenia się przed upałami, jest odpowiednie nawodnienie. Statystycznie przyjmuje się, że 2,5 litra płynów to odowiednia ilość płynów dla dorosłego człowieka. W gorące dni nasz organizm pracuje jednak o wiele intensywniej, dlatego pamiętajmy o większej ilości pitej wody. Naturalnym izotonikiem będzie woda z cytryną i łyżeczką miodu. 
  5. Ważna jest również pamiętać o regularnej kontroli naszego ciała. Jeśli zauważamy jakiekolwiek niepokojące zmiany skórne, jak najszybciej musimy udać się do lekarza. Przynajmniej raz na tydzień, dokładnie z lusterkiem, oglądajmy wszystkie części naszego ciała. Wczesne wykrycie jakichkolwiek zmian, zwiększy wielokrotnie skuteczność ich leczenia. 

Pamiętajmy aby chronić siebie i swoje dzieci przed słońcem. Lato to okres zabawy i szczęścia, ale musimy zadbać aby był to czas przede wszystkim bezpieczny. Zachęcajmy młodych sportowców do ruchu, jednocześnie dbając o ich zdrowie.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group